Zpravodajství

Komentář

Sváteční týden započal v zelených číslech

Víkendové volby ve Španělsku, přestože ukončily éru jednobarevných vlád, měly na evropské trhy jen minimální vliv. Pouze tamější burza reagovala na novou realitu dvouprocentním poklesem a španělské desetileté dluhopisy se dostaly na pětitýdenní minima. Euro vůči této zprávě zůstalo imunní a dokon...

Celý komentář
15:00

Zámořské burzy navazují na evropský optimismus

Krátce po zahájení obchodování na zámořských burzách rostou tamní akciové indexy zhruba o půl procentního bodu. Obdobně jako v Evropě tak dochází i v USA k umazání části pátečních ztrát. 

13:34

Boj o patenty mezi firmami Apple a Ericsson končí smírem

Téměř rok trvající soudní pře, ve které Ericsson žaloval Apple za nezákonné využití jeho patentů, je u konce. Nová dohoda počítá s tím, že Apple bude po dobu sedmi let platit švédské firmě blíže nespecifikovaný finanční obnos výměnou za možnost využívat jím navržená technologická řešení ve svých produktech. Akcie Ericsson reagují na novinku téměř 5% posílením na 82,6 SEK. 

12:22

Evropské indexy umazávají páteční poklesy

V pátek ztratil široký akciový index Stoxx Europe 600 přes 1 % své hodnoty. Dnes však již znovu posiluje, a to o 0,3 % na 362 bodů. Jedním z nejvýrazněji rostoucích akciových indexů západní Evropy je dnes DAX 30, který si připisuje 0,8 % na 10 690 bodů. Daří se přitom převážně technologickým a komoditním titulům. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.