Zpravodajství

15:14

Americké PMI ve službách dle Markit pod odhady

Prosincový index nákupních manažerů ve službách v USA dosáhl hodnoty 53,7 oproti odhadovaným 55,9. Zámořské akciové trhy na tato slabší makrodata prakticky nereagují.

15:10

Akcie Casino Guichard-Perrachon pokračují v poklesu

Francouzský maloobchodní gigant je podezřelý ze zatajování klíčových informací investorům. Negativní zprávy o společnosti přinesl Carson Block, známý americký spekulant a zakladatel Muddy Waters Research. Dle jeho tvrzení je tato francouzská firma silně předlužena a její reálná hodnota je jen zlomkem současného ocenění. Akcie společnosti prošly od včerejšího dne více než 15% poklesem a aktuálně se obchodují za 42,2 EUR.

12:29

Evropa dnes v červených číslech

Evropské akcie na včerejší silný růst nenavázaly, aktuálně ztrácejí všechny významné akciové indexy starého kontinentu. Německý DAX odepisuje 1,4 % na 10 590 bodů, český PX oslabuje o 1 % na 923 bodů. Futures na americké indexy se obchodují s mírnou ztrátou, negativní sentiment se tak pravděpodobně přenese i do zámoří.

9:23

ČEZ na desetiletém minimu

Akcie polostátní energetické společnosti ČEZ dnes oslabují o 1 % na 415 CZK, obchodují se tak za nejnižší cenu od roku 2005. Svých maxim dosáhly před ekonomickou krizí v roce 2008, kdy se obchodovaly i za více než 1 300 CZK. Podobným vývojem si prochází i ostatní energetické společnosti. Sektor je dlouhodobě sužován klesajícími cenami elektrické energie, která se od roku 2011 propadla více než o polovinu.

Komentář

Ranní komentář k 18.12.2015

Na včerejší býčí sentiment v Evropě, jenž vyvolaly nové informace ze strany Fedu, američtí investoři již nenavázali. Nejvíce v USA ztrácel segment společností navázaných na ceny ropy, dále pak prodejci spotřebního zboží a technologické firmy. Na poklesu komoditních titulů se z velk...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.