Zpravodajství

14:43

Americké indexy i dnes posilují

Pouze několik málo hodin shází do zveřejnění rozhodnutí Fed ohledně nového nastavení úrokových sazeb. Zámořské indexy se této události očividně neobávají a již třetí den v řadě posilují. Konkrétně S&P 500 přidává 0,7 % na 2058 bodů. 

12:47

Cena ropy typu Brent se blíží WTI

V USA se schyluje ke zrušení vývozního embarga na ropu, což ovlivňuje dnešní vývoj cen ropy Brent. Ta klesá o 2,4 % na 37,5 USD/barel. Ropy typu WTI přitom stagnuje na 37,1 USD/barel. Aktuálně je mezi nimii nejnižší rozdíl za poslední rok. 

9:49

Credit Suisse nevěří akciím VW

Dle analytiků této švýcarské banky budou akcie Volkswagenu i v příštím roce pod tlakem. Doporučuje se jim tak vyhnout a spíše se z automobilového sektoru zaměřit na akcie Fiat Chrysler či Leoni. 

8:18

Fed dnes rozhodne o nastavení úrokových sazeb

Po dvoudenním zasedání FOMC budou dnes ve 20:00 SEČ zveřejněny nové úrovně úrokových sazeb v USA. Všeobecně se očekává jejich zvýšení o 0,25 p. b. Pro kapitálové trhy bude ale významnější až následná tisková konference Yellenové, která začíná od 20:30 SEČ. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.