Zpravodajství

14:38

Americké indexy pokračují ve včerejším posilování

Akciový index S&P 500 po včerejším růstu o 0,5 % dnes otevírá výše dokonce o 1 %. Znovu se tak dostává nad hladinu 2043 bodů. Obdobné zisky si připisuje i Nasdaq 100 a DJIA.

12:34

Faurecia chystá novou strategii

Generální ředitel této společnosti vyrábějící automobilové díly oznámil, že v dubnu příštího roku bude investorům představena nová firemní strategie spolu s cíli dalšího rozvoje. Zároveň bylo potvrzeno, že v letošním roce firma vygeneruje více volné hotovosti, než bylo původně odhadováno. Akcie Faurecia reagují růstem o 7,8 % na 35,6 EUR.

10:20

Nálada v Německu se lepší

Index ekonomického sentimentu v Německu dle institutu ZEW za prosinec vzrostl na 55 bodů oproti listopadovým 54,4 bodům. Tržní odhady přitom počítaly naopak s poklesem, a to až na 54,2 body. 

9:08

Evropa umazává včerejší ztráty

Akciový index STOXX Europe 600 dnes roste o 1,6 % na 355 bodů, čímž z velké části vymazává včerejší 1,8% pokles. Nejvíce se zatím daří sektorům, které byly v uplynulých dnech pod výraznějším prodejním tlakem. Zejména tedy akciím společností navázaným na ceny komodit. 

Komentář

Ranní komentář pro 15.12.2015

S blížícím se rozhodnutím ohledně nového nastavení úrokových sazeb v USA vzrůstá nervozita na akciových trzích. Index strachu VIX během včerejšího obchodování krátkodobě vzrostl až k 27 bodům, přičemž ještě v minulém týdnu osciloval kolem 17 bodů. Zasedání Fed začíná již dnes ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.