Zpravodajství

Komentář

Komodity tlačí trhy dolů

Evropské trhy v úvodu dnešního obchodování nenavázaly na páteční výprodeje a naopak korigovaly mírně vzhůru. Německý index DAX otevřel těsně nad hranicí 10.400 bodů (+0,6 %), ovšem po poledni vlivem dalšího znatelného oslabení ropy zisky odevzdal a zamířil do záporu. Americká lehká ropa WTI ...

Celý komentář
15:16

Americké trhy navazují na negativní sentiment v Evropě

Akciový index S&P 500 otevírá 0,3 % níže na 2007 bodů. Obdobně ztrácí i technologický Nasdaq 100 či průmyslový DJIA. Pod nejsilnějším prodejním tlakem jsou opět komoditní tituly. 

13:30

Analytici Baader-Helvea věří akciím společnosti Linde

Titul byl zařazen do bankou vydávaného seznamu „nejvíce atraktivních akcií“. Cílová cena byla potvrzena na 174 EUR s investičním doporučením „koupit“. Aktuálně se akcie Linde obchodují za 129 EUR. 

11:49

Ropa typu WTI již pod 35 USD za barel

Cena americké lehké ropy dnes pokračuje v poklesu z minulého týdne. Konkrétně klesá o 2,5 % na 34,7 USD/barel. Negativně nadále působí výhled zvýšení těžby ze strany OPEC a tedy déletrvající prostředí přebytku nabídky této komodity nad poptávkou po ní. 

9:34

Evropské indexy znovu mírně rostou

Po pátečním poklesu akciového indexu DAX o 2,4 % na 10 340 bodů dnes přichází mírná korekce těchto ztrát. Zmíněný index posiluje o 0,7 % a znovu se tak dostává nad 10 405 bodů. Obdobný pohyb zaznamenávají i další významné evropské akciové burzy. 

Komentář

Ranní komentář k 14.12.2015

V sobotu ráno našeho času byla v Číně reportována nová významná makrodata. Konkrétně šlo o vývoj maloobchodních tržeb za měsíc listopad spolu se změnou objemu průmyslové produkce za totéž období. U maloobchodních tržeb došlo k meziročnímu nárůstu o 11,2 %, což mírně překonalo odhad...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.