Zpravodajství

Komentář

Investorská příležitost před zasedáním Fedu

Dnešní obchodování v Evropě pokračuje díky absenci nových kurzotvorných událostí dál spíše na základě technických indikátorů. Pokračuje silnější prodejní tlak na komoditní sektor v čele s těžaři ropy. Nedaří se ale ani dalším rizikovějším sektorům, jako je např. bankovnictví a auto...

Celý komentář
13:59

Američané utrácejí stále více

Během listopadu došlo k meziměsíčnímu nárůstu maloobchodních tržeb v USA o 0,2 %. Po očištění o volatilní položky jako jsou automobily či pohonné hmoty, se tržby navýšily dokonce o 0,5 %. Za vyššími útratami stojí zejména lepšící se trh práce, díky kterému se zvyšují i disponibilní příjmy spotřebitelů. 

12:01

Ropa dál prohlubuje své ztráty

Ropa typu Brent dnes klesá o další 1,5 % na 39 USD/barel. Od začátku tohoto týdne se tak její ztráty vyšplhaly již na více než 9 %. Příčinou prodejního tlaku je hlavně změna v politice OPEC. Kartel zemí vyvážejících ropu totiž navýšil své denní limity těžby. 

10:30

DAX 30 znovu testuje psychologickou hladinu 10 500 bodů

Německý akciový index dnes odepisuje 0,9 % a znovu se tak dostává k úrovni 10,5 tis. bodů, od které se včera dokázal odrazit. Vzhledem k absenci významnějších kurzotvorných informací hrají nyní technické indikátory velmi významnou roli. Po případném prolomení supportu na 10,5 tis. bodech by další záchytnou hladinou mohla být až úroveň na 10 380 bodech.  

9:01

Silný růst akcií GoPro

Akcie výrobce kamer, společnosti GoPro, včera poskočily o 11 % na 18,8 USD. Příčinou tohoto výrazného růstu jsou spekulace ohledně možného převzetí firmy ze strany Applu. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.