Zpravodajství

Komentář

Komodity hýbou světem

Evropské indexy nadále klesají pod tlakem komoditních firem, přičemž zhruba hodinu po začátku obchodování ztrácely téměř 1 %. Tlak z komoditních titulů se rozšířil na další cyklické sektory, zejména pak na finance a průmysl. Ztráty byly akcelerovány poklesem pod včerejší intradenní minima. T...

Celý komentář
13:20

ČEZ koriguje včerejší téměř 5% ztráty

Během včerejšího obchodování akcie ČEZ propadly o 4,7 % a dostaly se tak na mnohaletá minima k 429 CZK. Dnes investoři využívají takto nízkých úrovní a začínají akcie ČEZ znovu nakupovat. Titul roste o 2,1 % na 438 CZK. 

10:12

VW svitá naděje

Dle informací německých médií se kauza s vyššími než deklarovanými emisemi CO2 má týkat pouze 40 tis. vozů namísto dříve uváděných až 800 tis. automobilů. Vedení automobilky se k této zprávě prozatím nijak nevyjádřilo. Větším problémem však je nadále kauza s emisemi oxidu dusíku, jíž je postiženo více než 10 mil. vozů VW po celém světě. 

8:03

S&P 500 uzavřel se ztrátou 0,7 %

Na zámořské obchodování negativně dopadl vliv slabých čínských makrodat ohledně zahraničního obchodu. Nejsilnější tlak byl k vidění na komoditních titulech, jejichž segment nakonec odepsal 1,9 %. Souhrnný index S&P 500 uzavřel o 0,7 % níže, přičemž intradenně ztrácel až 1,2 %.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.