Zpravodajství

Komentář

Trhy mažou ztráty

Evropská centrální banka v minulém týdnu částečně zklamala investory, když sice otevřela cestu k novým stimulům, ovšem nenavýšila objem odkupu dluhopisů v rámci hlavního pilíře podpory evropské ekonomiky – kvantitativního uvolňování. Evropské trhy reagovaly znatelným poklesem, ovšem trh...

Celý komentář
14:21

Převzetí Deutsche Wohnen ze strany Vonovia je opět pravděpodobnější

Německý regulační úřad v první fázi svého šetření povolil akvizici Deutsche Wohnen dosavadním konkurentem, firmou Vonovia. Akcie Deutsche Wohnen reagují na nové informace růstem o 4,2 % na 25,3 EUR, Vonovia přidává 3,6 % na 29 EUR.

12:45

Evropské indexy korigují ztráty ze závěru týdne

Dosavadní obchodování v Evropě má velmi podobný průběh jako páteční vývoj na burzách v USA. Už od otevření jsou postupně navyšovány denní zisky, aktuálně se pohybujeme na dosavadních intradenních maximech. DAX 30 si připisuje 2,2 % na 10 987 bodů, CAC 40 posiluje o 1,8 % na 4 801 bodů.

10:12

Čína přitvrdí v boji proti volatilitě na trzích

Od nového roku budou platit nová pravidla na omezení tržní volatility. Při pohybu akciového indexu CSI 300 o více než 5 % dojde k pozastavení obchodování na 15 min. Pokud po tomto přerušení volatilita dosáhne až 7 %, bude obchodování zastaveno na celý den. 

8:43

Zámořské burzy skončily páteční obchodování na denních maximech

Akciový index S&P 500 přidal 2 %, přičemž více než dvouprocentní zisky si připsaly i indexy Nasdaq 100 či DJIA. Kompletně tak byly vymazány čtvrteční ztráty způsobené zklamáním ze slabších než očekávaných intervencí ECB. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.