Zpravodajství

Komentář

Den po zasedání ECB se trhy v Evropě a za oceánem vydaly opačnou cestou

Závěr obchodování v tomto týdnu byl ovlivněn zasedáním ECB, na kterém sice došlo k avizovanému prodloužení odkupu aktiv i přijetí dalších monetárních stimulů, ale nikoliv k navýšení objemů kvantitativního uvolňování. Ty aktuálně činí 60 miliard EUR měsíčně.

Celý komentář
14:58

Po schůzi OPEC ve Vídni ropa typu WTI klesá o více než 3 %

Zástupci OPEC se dohodli na zvýšení denního limitu těžby z 30 na 31,5 mil. barelů. Trh přitom očekával spíše snížení produkce, zejména díky tlaku Saudské Arábie. Dnešní zvýšení maximálního objemu těžby je de facto přiznání k dlouhodobému překračování limitů. Americká lehká ropa WTI aktuálně za velké volatility padá pod hranici 40 USD za barel, Brent se obchoduje přibližně o 3 USD výše.

13:45

Pozitivní zprávy z amerického trhu práce

Americký statistický úřad právě reportoval nárůst počtu pracovních míst mimo zemědělství nad úrovněmi odhadované trhem. V listopadu vzniklo 211 tisíc nových pozic mimo zemědělství. Míra nezaměstnanosti se drží na odhadované 5% úrovni. Tyto pozitivní zprávy dále zvyšují pravděpodobnost očekávaného růstu úrokových sazeb v USA.  Eurodolar v reakci mírně oslabuje, evropské akcie částečně umazávají dnešní ztráty.

12:58

Výnosy pětiletých bundů jsou opět kladné

Včerejší prohlášení ECB posunulo výnosy 5 letých německých státních dluhopisů do kladných hodnot, aktuálně se obchodují s marginálním výnosem 0,01 %. Lépe jsou na tom desetileté bundy, ty přináší investorům výnos na úrovni 0,7 % p.a.

12:19

Volkswagen posiluje, trhu navzdory

Německá automobilka dnes roste o 1,9 % na 128 EUR, jedná se dnes o nejvíce výkonnou akcii v rámci indexu DAX. Od poloviny listopadu titul zažívá silnou rally, když posílil o více než 30 %.  Společnost dnes zveřejnila informaci o jmenování nového ředitele výzkumu a vývoje dceřiné společnosti Audi. Stephan Knirsch nahradí U. Hackenberga, který opouští Audi po 30 letech v návaznosti na emisní skandál.

10:11

Na evropských trzích přetrvává negativní sentiment

Evropské akcie během dopoledne pokračují ve ztrátách vlivem včerejšího rozhodnutí ECB. Euro Stoxx 50 aktuálně odepisuje 0,5 % na 3327 bodů. Investoři napjatě očekávají data z amerického trhu práce, jež budou zveřejněna v 14:30 SEČ.

9:36

Index strachu VIX roste

Po včerejším překvapivém prohlášení ECB vzrostl ukazatel VIX o 14 % na hodnotu 18 bodů. Index je odvozen z opčních spreadů na S&P 500 a indikuje očekávání kolísavosti amerického akciového trhu v následujících 30 dnech.

Komentář

Ranní komentář k 4.12.2015

Včerejší obchodování na akciových trzích silně poznamenaly kroky ECB. Byla snížena depozitní sazba o 0,1 p. b. na -0,3 %, ostatní sazby byly ponechány beze změny. Konsensus tržních odhadů predikoval i navýšení objemu programu kvantitativního uvolňování, k čemuž však překvapivě nedošlo. Evrop...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.