Zpravodajství

Komentář

Kofola, nováček na pražské burze

Od dnešního dne mají investoři možnost poprvé na českém trhu nakoupit akcie společnosti Kofola pod tickerem KOFOL CP. Akcie společnosti byly v IPO oceněny na 510 CZK při původním očekávaném pásmu 500-650 CZK za jednu akcii. První obchodní den se prozatím nese ve velmi klidném duchu, akcie se...

Celý komentář
14:37

USA otevřela blízko včerejšího závěru

Jako lev momentálně bojuje rozsáhlý americký index S&P 500 o úroveň 2100 bodů, na kterou se dostal po včerejším oslabení US dolaru. S&P 500 již prorazil boční trend, který se postupně formoval od poloviny listopadu a uzavřel včera 1,5 % od globálních maxim. Nejhůře je na tom energetický sektor, který tak reaguje na dnešní pokles v ropném sektoru. S&P 500 aktuálně oslabuje o 0,1 %.

14:20

Yahoo! projednává prodej internetového businessu

Pod velkým tlakem se momentálně nachází aktuální CEO Marissa Mayer, na kterou znovu tlačí aktivistický investor Starboard Value, jenž chce razantní přehodnocení firemních plánů, včetně prodeje core-businessu. Představenstvo společnosti proto dnes bude jednat o prodeji podílu v Alibabě (většina hodnoty společnosti Yahoo!) a hlavní divize společnosti. Akcie reagují na tyto zprávy v pre-marketu růstem o 4,6 % na 35,25 USD.

13:53

Nízká inflace v eurozóně tlačí euro dolů

Poměrně výrazný intradenní pohyb se udál na měnovém páru EUR/USD, který se po vydání dat o inflaci v eurozóně propadl pod psychologickou úroveň 1,06. Inflace v měsíci listopad totiž meziročně vzrostla pouze o 0,1 % při očekávaném posílení o 0,2 %, což podpořilo sázky na agresivnější politiku ECB, kterou zítra čeká významné zasedání. Očekávání investorů jsou ale již nyní nastaveny poměrně vysoko. Trh počítá se snížením depozitní sazby minimálně o 0,1 p. b., prodloužením platnosti QE, navýšením objemu měsíčních odkupů a rozšířením palety odkupovaných aktiv. Aktuální kurz EUR/USD osciluje okolo úrovně 1,058.

11:17

Adidas možná prodá část aktiv divize Reebok

Dle spekulací deníku NY Post se společnost Adidas chystá odprodat značku The Hockey Company, vlastněnou divizí Reebok. O odprodeji aktiv Reebok se diskutuje již delší dobu, Reebok obecně je problematickou divizí s klesajícími prodejemi. Prodejem hokejových aktiv by si firma Adidas mohla přijít na 160-190 mil. EUR. Celkově se tak jedná o záměr společnosti více se soustředit na svůj core-business. Akcie v reakci na tyto zprávy reagují růstem o 1,6 % na 94,4 EUR.   

10:25

Volkswagenu byl snížen rating

Na BBB+ z původního A- byl snížen rating agenturou S&P německé automobilce Volkswagen. K ratingu byl také uveden negativní výhled. Příčinou snížení jsou přetrvávající rizika a náklady vyplývající z emisního skandálu. Agentura S&P dále očekává pokles konkurenceschopnosti firmy a tlak na její tržní podíl. Akcie společnosti tak po včerejším poklesu, způsobeného propadem prodejů v USA o 25 %, opět klesají. Aktuálně se obchodují za cenu 126,4 EUR, což implikuje téměř 3% pokles. 

9:10

Akcie Kofoly se upsaly u spodní hranice IPO pásma

Známá tuzemská společnost vyrábějící sycený nealkoholický nápoj, se dnes začala obchodovat na pražské burze. Akcie firmy Kofola byly oceněny na 510 CZK, což je velice blízko spodní hranice původně stanoveného pásma 500-650 CZK. Celkově bude na burze obchodováno 1,5 mil. kusů, což činí 6,7 % z celkového počtu akcií. Půl roku bude platit lock-up, během kterého nebudou moci původní akcionáři v čele s CED Group akcie Kofoly prodávat. Celá společnost tak byla oceněna na 11,2 mld. CZK, v úvodu obchodování se akcie obchodují za 519 CZK, tedy 1,7 % nad IPO cenou.

Komentář

Ranní komentář 2.12.2015

Obchodování na zámořských trzích se zejména ke konci dne vyznačovalo býčím sentimentem, který dotáhl ostře sledovaný index S&P 500 nad úroveň 2100 bodů (+1,1 %) – tedy pouhých 1,5 % od globálních maxim. Příčinou optimismu bylo oslabení dolaru způsobené horšími daty z průmyslu, nejvíce se...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.