Zpravodajství

16:11

Prodeje Volkswagenu v USA klesly o 25 %

Všechny zisky dnes umazala německá automobilka Volkswagen nedávno postižená emisním skandálem. Důvodem negativního sentimentu je report poklesu prodejů na US trhu v měsíci listopad o 25 %. Akcie Volkswagenu reagují poklesem o 2,3 % na 128,5 EUR.

15:39

Horší americká makra spustila výprodeje

Negativní reakci způsobil reportovaný index ISM v průmyslu, který spustil výprodeje na evropských (i amerických) trzích. Slabší než očekávané ISM totiž podpořilo eurodolar, jenž se opět dostává na 1,064 EUR/USD. Příčinou slabších dat byly především vysoké úrovně zásob odběratelů, kteří tak oddálili své další objednávky. Přestože se jedná o spíše jednorázovou záležitost, evropské akcie klesají na denní minima a odepisují 0,5 %, zatímco S&P 500 odevzdal velkou část svých zisků a posiluje „pouze“ o 0,6 %.

Komentář

Míří DAX zpět na svá maxima ze začátku roku?

Trhy pokračují v posledních dnech v růstech, a to i přestože od minim z přelomu srpna a září narostl např. německý index DAX již o cca 20 %. Při dnešku trhy spíše přešlapují na místě (DAX cca -0,2 %) a připravují se na čtvrteční zasedání ECB. Troufnu si říct, že jde o nejdůležitějš...

Celý komentář
15:04

Euro před čtvrtečním zasedáním ECB drží své pozice

Jako správný býk dnes bojuje evropská měna o udržení úrovně EUR/USD 1,06, kolem které již několik dní v řadě osciluje. Během této doby se již několikrát ocitla hluboko pod touto úrovní, a to až na hranici 1,056. Hlavním generátorem volatility je dlouho očekávané čtvrteční zasedání ECB, od kterého investoři očekávají další rozvolnění měnové politiky. To by mělo podpořit růst inflace k cílovaným 2 % a dále tlačit na hodnotu eura. Měnový pár EUR/USD dnes posiluje o 0,5 % na 1,061.

13:20

RWE se rozdělí na dvě části

Podobně jako E.ON se i skupina RWE rozhodla rozdělit na dvě části. Do nové entity, která by ke konci roku 2016 měla přijít také na burzu formou IPO, by měly být vyčleněny obnovitelné zdroje, distribuční sítě a retail. Majoritním akcionářem zůstane stále RWE, na trh by mohlo jít přibližně 10 % nové firmy. Jedná se tak o další progres v procesu restrukturalizace celého sektoru, kterému se v příštích letech pravděpodobně nevyhnou další firmy. Reakce akcií na tuto zprávu indikují pozitivní ohlas na rozdělení společnosti, která by mohla odemknout část hodnoty firmy, jenž je nyní pod tlakem špatného vývoje v tradičním byznyse RWE. Akcie posilují o 8 % na 11,8 EUR.

9:54

Britské banky dnes táhnou index FTSE 100 vzhůru

Britský bankovní sektor se dnes veze na zelené vlně poté, co Bank of England vydala výsledky stress testu, kterým prošlo všech 7 významných bank ve Velké Británii. Všechny banky včetně Standard Chartered a Bank of Scotland, jenž testy prošly s odřenýma ušima, unikly nutnosti navýšení kapitálu. Stress testy BoE provádí za účelem ujištění investorů o finančním zdraví tamního bankovního sektoru, i přes kladné výsledky ale není vyloučeno, že banky budou kvůli hrozbě hypotetické finanční krize svůj kapitál navyšovat i tak. Akcie bank tak táhnou hlavní britský index FTSE 100 vzhůru, např. Royal Bank of Scotland +3 %, Barclays +2,8 %, Lloyds +2,6 %, Standard Chartered +1,8 % a HSBC +1,2 %.

9:33

Linde překvapila investory sníženým dlouhodobým výhledem

Management německé společnosti Linde, operující na trhu se zemním plynem, dnes snížil výhled zisku na rok 2017. Ten by měl dle nových odhadů být v rozpětí 4,2-4,5 mld. EUR, přičemž se původně očekával na úrovni 4,5-4,7 mld. EUR. Společnost rovněž snížila návratnost kapitálu na 9-10 % při tržním konsenzu 11-12 %. Protože ještě výsledky za 3Q ani náznakem neukazovaly, že by mohlo dojít ke zhoršení výhledů, oznámení z dnešního rána je pro trh velkým překvapením. Zhoršení muselo proto přijít v posledních týdnech, což svými slovy „podmínky se výrazně změnily“ dosvědčuje i samotný management. Akcie aktuálně odepisují po otevření frankfurtské burzy o 13,6 % na 142,8 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 1.12.2015

Včerejší obchodování bylo v Evropě ovlivněno zejména reportem německých makrodat, konkrétně inflace. Výsledná data totiž hovoří o velmi utlumeném růstu cenové hladiny, což opět podpořilo očekávání markantnějších intervencí ze strany ECB. Prezident Mario Draghi totiž již několikrát oznámil, ž...

Celý komentář
8:38

Stock Spirits Group pokračuje ve včerejším propadu

O celou třetinu spadla za jediný včerejší den tržní kapitalizace společnosti kótované na pražské burze, firmy Stock Spirit Group. Známá likérka totiž včera vydala profit warning při očekávání celoročního provozního zisku v rozmezí 50-54 mil. EUR, přičemž se očekáváno 60-68 mil. EUR. Příčinou takto zásadního snížení výhledu zisku je nepříznivá situace v Polsku, kde je dle představitelů společnosti velmi tvrdá cenová konkurence. Negativním jevem je také oslabování polského zlotého vůči euru, firma Stock přitom generuje na polském trhu více než 57 % z celkových tržeb. Akcie včera odepsaly přes 32 %, dnes odepisují 1 % na 45 CZK.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.