Zpravodajství

Komentář

Evropské akcie před důležitým zasedáním ECB rostou

Evropské akcie se i dnes udržely v rostoucím trendu. Pozitivní sentiment a chuť investorů investovat do akcií vyvolává očekávání, že na čtvrtečním zasedání Rady guvernérů ECB dojde k dalšímu snížení depozitní sazby společně s prodloužením a zesílením QE. Oproti předchozímu průzkumu...

Celý komentář
13:13

Analytici BofAML věří akciím Infineon

Ze strany Bank of America Merrill Lynch došlo ke zvýšení investičního doporučení pro akcie Infineon z "neutrální" na "koupit". Cílová cena byla navýšena na 16,3 EUR. Titul dnes reaguje růstem o 3,6 % na 14,1 EUR. 

10:25

Euro dál čelí prodejnímu tlaku

Jen za listopad oslabilo euro vůči americkému dolaru o 4 % a dostalo se tak z úrovní nad 1,1 EUR/USD až k současným 1.058 EUR/USD. Dnes hodnota společné měny eurozóny klesá o další 0,2 %. Příčinou tohoto prodejního tlaku jsou sázky investorů na mohutnou intervenci ze strany ECB, která by měla být oznámena už tento čtvrtek. 

7:52

Zámořské trhy v závěru týdne stagnovaly

V pátek se na burzách v USA obchodovalo pouze do 19:00 SEČ. Zkrácené obchodování přineslo velmi nízkou úroveň volatility i  likvidity. Index S&P 500 uzavřel jen o 0,06 % výše na 2090 bodech. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.