Zpravodajství

Komentář

Slábnoucí euro pomáhá akciím

Dnešní obchodní den začal v Evropě v červených číslech. Německý index DAX otevřel na hodnotě 11.318 bodů. Během dopoledního obchodování však umazal veškeré svoje ztráty a celý den osciloval kolem nuly. Hlavním růstovým faktorem byly spekulace, které se týkaly intervence ECB. Ty také ved...

Celý komentář
15:19

VIG pokračuje v poklesu, snížení doporučení

Raiffeisen Bank snižuje investiční doporučení na rakouskou pojišťovnu VIG z „koupit“ na „držet“. Titul dnes pokračuje v poklesu, po nepříznivých výsledcích od pondělí odepisuje necelých 10 %. Akcie se aktuálně obchoduje na úrovních 725 CZK.

14:22

Růst HDP v ČR za 3Q mírně pod odhady

Dle dnes zveřejněných údajů ČSÚ rostl český HDP ve 3Q meziročně o 4,5 %, respektive o 0,5 % ve srovnání s předchozím kvartálem. ČNB odhadovala růst HDP o nízké desetiny procenta vyšší. Odchylka predikce byla způsobena pomalejším růstem spotřeby domácností, stejně tak celkové investice byly lehce pod očekávání. Robustní růst ekonomiky je tažen zejména zahraniční poptávkou, nízkými cenami komodit, částečně i uvolněnou monetární politikou ČNB.

13:04

Spotřebitelská důvěra v eurozóně roste

Index spotřebitelské důvěry v eurozóně mírně překonal odhadované úrovně, stejně tak i index ekonomické důvěry byl reportován nad očekávanými hodnotami. Evropské akcie reagují mírným růstem.

10:27

Nejsilnější propad Shanghai Composite za poslední 3 měsíce

Nejvýznamnější čínský index ztratil 5,5 % v souvislosti s rozšířením vyšetřování brokerů podezřelých z manipulací trhem a také kvůli zveřejnění reportu o poklesu tržeb průmyslových firem za říjen. Kurzotvornou informací je i přiznání 2 významných obchodovaných firem k platební neschopnosti. Více než 8 % odepsal sektor informačních technologií, následovaný průmyslem a telekomunikacemi.

8:53

Evropské burzy zahajují obchodování mírným poklesem

Po výrazných růstech z předchozích dnů se dnes na evropské akciové indexy dostavuje tlumené vybírání zisků. Evropské burzy zhruba hodinu od svého otevření odepisují 0,3 % při velmi nízkých zobchodovaných objemech. V zámoří se včera neobchodovalo kvůli státnímu svátku, přičemž dnes se tam bude obchodovat pouze ve zkráceném režimu. Konkrétně do 19:00 našeho času.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.