Zpravodajství

Komentář

Hlad po akciích roste

Hitem číslo jedna je dnes v německém indexu DAX společnost Infineon, jejíž akcie připisují 13 % na 13,1 EUR. Takto reagují na pozitivní výsledky za 3Q, které sice nepřekvapily na tržbách, ale zisk překonal očekávání investorů více než dvojnásobně (322 mil. EUR oproti očekávání 154 mil. EUR)....

Celý komentář
15:23

V USA dnes zůstávají burzy uzavřeny

Obchodování v USA je dnes přerušeno z důvodu státního svátku Dne díkuvzdání. Rovněž zítra budou obchodní hodiny omezeny, obchodovat se bude pouze do 19:00 SEČ. Obrázek o možném vývoji akcií v USA si můžeme udělat z pohledu na vysoce korelovaný index S&P 500 Futures, který momentálně posiluje o 0,3 %.

14:01

Kovy dnes rostou na základě zpráv z Číny

Čínští regulátoři svým rozhodnutím zakázat v budoucnu short selling kontraktů s mědí a dalších kovů zapříčinili jejich růst o několik procent. Například měď díky tomuto prohlášení vzrostla během dnešního obchodního dne o 1,5 % na 2,07 USD (prosincový kontrakt), kladně reagovala i platina, která během dnešního dne posiluje o téměř 1 % na 850,6 USD za unci. Rozhodnutí čínských regulátorů o zrušení short sellingu ještě není konečné, proto se prozatím jedná o spekulaci.

12:17

BHP bylo sníženo doporučení od JPMorgan

Včera v podvečer snížila americká banka JPMorgan doporučení globálně známého těžaře BHP Billiton z „neutrální“ na „prodat“. Doporučení banka snížila kvůli klesajícím cenám komodit a potenciálním nákladům na protržení hráze přehrady u dolu Samarco, která byla využívána k zadržování odpadní vody z železorudného dolu. Následné záplavy zabily minimálně 17 lidí a experti odhadují, že by odpadní vody mohly způsobit kontaminace vod podzemních. JPMorgan rovněž vyjádřila očekávání, že dividenda v srpnu by mohla být až o 50 % nižší, než tržní konsenzus. Akcie v reakci na tyto zprávy klesají o téměř 3 % na 8,29 GBP.

10:42

Henkel posiluje na základě doporučení GS

Německá společnost Henkel působící v průmyslovém a spotřebním odvětví dnes na základě zvýšení doporučení Goldman Sachs z "neutrální" na "koupit" posiluje o 2 % na 109 EUR. Analytici zmíněné banky stanovili roční cílovou cenu na 118 EUR, což představuje roční výnosový potenciál přesahující 8 %. 

9:22

Infineon pokořil očekávání čistého zisku

Známá technologická společnost z Německa Infineon dnes ráno reportovala výsledky hospodaření za 3Q. Tržby 1,6 mld. EUR dopadly v souladu s očekáváním, investory ale překvapil realizovaný čistý zisk na úrovni 322 mil. EUR (vs. tržní konsenzus 154 mil. EUR). Společnost rovněž navrhla dividendu 0,2 EUR na akcii a prohlásila, že v 2016 očekává až o 16 % vyšší tržby než v letošním roce. Akcie Infineon po otevření německý burzy posilují o úctyhodných 13 % na 13,14 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 26.11.2015

Dnešní obchodní den bude zřejmě patřit mezi ty klidnější, a to především kvůli státnímu svátku v USA, díky kterému se dnes na tamních burzách neobchoduje. Včera se zejména v Evropě projevil silný býčí sentiment, který tak z velké části korigoval úterní ztráty způsobené napětím na B...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.