Zpravodajství

Komentář

Trhy nevěří riziku na Blízkém východě

Dnešní úvod obchodování v Evropě navázal na včerejší vývoj obchodování v USA. Tam po úvodních ztrátách trhy obrátily a akciové indexy nakonec zavíraly s mírným ziskem. Příčinou úvodní nervozity byly spekulace o možné eskalaci napětí na Blízkém východě po sestřelení ruského letounu ...

Celý komentář
16:01

USA otevřela lehce v zelených číslech

Americké akcie nakonec nenavázaly na evropské akcie, které dle indexu Stoxx 600 aktuálně posilují o 1,6 %. I tak se ale pohybují mírně v zeleném, nejvíce roste sektor zdravotnictví (+0,6 %), zatímco nejtěžší kotvou jsou utility, které ztrácejí 0,7 %. Celkově index S&P 500 přidává mírných 0,1 %.

14:55

Anglo American klesá po sníženém doporučení od HSBC

Společnost Anglo American Plc. klesá v dnešním obchodování o 8 % na 4,17 GBP poté, co HSBC snížila investiční doporučení z „neutrální“ na „prodat“. HSBC toto rozhodnutí zdůvodnila s očekáváním, že ani redukce nákladů neodvrátí tzv. „cash burn“, tedy vkládání dalších finančních prostředků bez produkování pozitivního cash flow. Z tohoto důvodu také HSBC vyjádřila obavy, že Anglo American bude muset snížit aktuálně 9% dividendu, která je momentálně jedním z mála argumentů pro držení akcií.

14:46

EUR/USD dnes poprvé od dubna pod 1,06

Ani převážně pozitivní data nedokázala dále posílit kurz dolaru, který se tak aktuálně pohybuje na úrovni nejnižší od dubna letošního roku. Poprvé od tohoto období tak měnový pár pokořil hranici 1,06 a aktuálně se pohybuje na úrovni 1,058. Tato hodnota funguje zároveň jako technická podpora, od které se měnový pár v průběhu dnešního obchodování již dvakrát odrazil. Za dnešní den EUR/USD oslabuje o 0,6 %.

10:16

LafargeHolcim nečekaně zvýšil dividendu

Cementárenská skupina nedávno vzniknuvší fúzí společností Lafarge a Holcim, dnes při reportování výsledků nečekaně oznámila zvýšení dividendy na 1,5 CHF, což je podstatně vyšší číslo, než původně očekávaná 1,3 CHF. Výsledky za 3Q dopadly na úrovni tržeb i zisků pod odhady, slabou výkonnost v Evropě dle managementu kompenzovaly silné výsledky v Latinské Americe. Firma rovněž ohlásila prodej aktiv v 2016 v objemu 3,5 mld. USD, čímž tak dle vlastních slov chce kompenzovat slabší odbyt v Brazílii a Číně. Akcie v reakci na tyto zprávy posilují o 4,4 % na téměř 56 CHF.

9:10

Potash Corp. se opět zajímá o převzetí K+S

Známá americká agrochemická skupina Potash Corp. se znovu zajímá o německého producenta umělých hnojiv a různých druhů soli K+S. Firma už podala jednu nabídku v říjnu, kterou nakonec stáhla, teď ale dle zpravodajského serveru Reuters zvažuje další. Nabídka by dle těchto zdrojů měla přijít na jaře 2016, nabídnutá suma ale není známá. Akcie K+S po rozšíření této prozatím spekulace posilují o 6,4 % na 25,6 EUR.

8:56

HP postiženo slabým PC trhem

Známá technologická společnost Hewlett Packard včera po US trhu reportovala výsledky hospodaření za 3Q.Zisk na akcii 93c. vs. očekávání 96c. a pod odhady dopadly také tržby 25,7 mld. USD vs. tržní konsenzus 26,6 mld. USD.  Společnost HP snížila výhled EPS na další kvartál a musela bojovat proti stále slábnoucímu PC trhu. Jelikož HP generuje na PC trhu téměř 30 % tržeb a nízká výkonnost trhu by měla dle managementu nadále pokračovat, odepsaly akcie v aftermarketu téměř 8 % na 13,5 USD.

Komentář

Ranní komentář pro 25.11.2015

Obchodování během včerejšího dne bylo zejména v Evropě významně ovlivněno eskalací geopolitického napětí, které způsobil sestřel ruského bombardéru tureckou armádou. Evropské akcie se zásluhou tureckého počínání ocitly ve více než 1% ztrátách, v USA se nervozita ohledně situace na Blízk...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.