Zpravodajství

16:07

Goldman Sachs vyprodává akcie firmy Altice NV

61 milionů akcií dnes prodala investiční banka Goldman Sachs institucionálním investorům za cenu 13 USD za akcii. Těmito penězi chce banka financovat opční transakci zakladatele společnosti Patricka Drahiho, který tak peníze použije na splacení části dluhu, jenž využil pro nákup akcií Altice při IPO. Drahi se tak vyhnul dodatečným nákladům zvaným margin call, které by musel financovat prodejem akcií Altice - ty by se tak propadly ještě hlouběji. Akcie Altice NV klesají o 9 % na 13 USD.

Komentář

Úvod týdne ve znamení korekce

Oproti pozitivnímu sentimentu, který na trhu převládal po celý minulý týden, dnes evropské i americké indexy odevzdávají své zisky. Poklesy nezastavil ani růst americké ekonomiky za 3Q, jenž byl revidován z původního 1,5% růstu na +2,1 %, což nadále přispívá k vysoké pravděpodobnosti letošní...

Celý komentář
13:21

Dollar Tree zvýšil celoroční výhled tržeb

Známý americký provozovatel diskontních domů dnes reportoval výsledky svého hospodaření za 3Q. Zisk na akcii 49c. nedosáhl na odhady 54c., zatímco tržby 4,95 mld. USD pokořily analytická očekávání 4,84 mld. USD. Firma Dollar Tree navíc díky lepším tržbám zvýšil jejich výhledy pro celý fiskální rok. Akcie i přes pozitivní výsledky klesají v premarketu s celým trhem o 2,2 % na 68 USD.

11:51

Tiffany & Co. 3Q

Známý americký prodejce luxusního zboží a šperků dnes reportovala výsledky hospodaření za 3Q. Zisk na akcii 70c. dopadl pod odhady 75c. stejně jako tržby 938,2 mil. USD (vs. očekávání 971,3 mil. USD). Společnost rovněž snížila výhledy zisku na akcii pro tento rok a ohlásila i podstatně nižší růst prodejů (+1 % vs. konsenzus +3,3 %). Akcie reagují v premarketu na negativní výsledky oslabením o 1,4 % na 75,5 USD. 

10:55

Pojišťovna VIG nečekaně ve ztrátě

Výsledky za 3Q rakouské pojišťovny VIG dnes investory příliš nepotěšily. Předepsané pojistné 2 mld. EUR pod očekáváním 2,3 mld. EUR, negativně dopadl také čistý zisk (v tomto případě ztráta) -46 mil. EUR, odhadován byl však zisk 88 mil. EUR. Negativní vliv měly především jednorázové položky v podobě odpisů IT systému v celkovém objemu 195 mil. EUR. Akcie tak v reakci na tyto zprávy klesají o 4 % na 28,15 EUR. 

9:30

Německý regulátor Volkswagenu ulevil

Až o 5 % dnes rostou akcie emisním skandálem postihnuté německé automobilky Volkswagen. Německý regulátor totiž VW povolí, aby u postižených vozů upravil pouze závadný software namísto nutnosti provést technické úpravy v motoru. To by mělo výrazně snížit náklady na řešení této kauzy v Evropě, obdobně by navíc mohli postupovat i regulátoři v USA. Souhrnný plán oprav by společnost měla představit na konci listopadu. Akcie aktuálně reagují na tyto pozitivní zprávy růstem o 4,7 % na 115,1 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 24.11.2015

Včerejší obchodování se neslo poměrně v poklidném duchu, přičemž jedinými více zajímavými událostmi byly proslovy vrcholných členů ECB Draghiho a Weidmanna. Oba dva členové měli na problematiku zintenzivnění QE opačné názory, celkově však v Radě guvernérů převládá holubičí postoj. Velká...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.