Zpravodajství

Komentář

Akcie i dolar posilují díky blížícímu se zvyšování úrokových sazeb

Americké i evropské akcie se od minulého týdne pohybují v rostoucím trendu. Pozitivní sentiment se udržuje od chvíle, kdy zástupci americké centrální banky Fed naznačili, že by již na prosincovém zasedání mohlo dojít ke zvýšení úrokových sazeb.Finální rozhodnutí však zatím nepadlo. Spekulace...

Celý komentář
14:40

Evropské akcie dnes sklouzly do červených čísel

Dnešní pokles indexu Stoxx Europe 600 o 0,5 % na 380 bodů je tažen zejména 4% poklesem cen akcií producenta oceli ArcelorMittal  a 8% propadem společnosti Playtech. Dále dnes klesá index DAX o 0,35 % na 11086 bodů.

13:18

Výsledky indexu PMI v eurozóně předčily očekávání trhu

 Ekonomická aktivita v rámci eurozóny tento měsíc dosahuje čtyř a půl ročních maxim. Celkové PMI vzrostlo z očekávaných 54 bodů na aktuálních 54,4 bodů.  PMI index služeb překonal očekávání z původních 54,1 bodů na aktuální 54,6 bodů.  PMI v průmyslu se vyvíjelo ve stejném duchu a předčilo očekávaných 52,3 bodů na současných 52,8 bodů

10:55

Kauza Dieselgate se rozšiřuje i na další typy vozidel

Akcie automobilky Volkswagen dnes v Evropě navazují na 4% pokles, který nastal v pátek na trzích v USA. Příčinou jsou informace od amerického regulátora o rozšíření vyšetřování i na třílitrové dieselové motory, přičemž jde o zhruba 85 tisíc vozidel. Celkově se tak kauza v USA týká již 567 tisíc automobilů. Jde o další zádrhel v řešení tohoto skandálu, protože Volkswagen nemůže provádět nápravné kroky, dokud problémy dál eskalují. Cena akcií Volkswagen v Evropě dnes klesá o 1,6 % na 106,7 EUR.

9:54

Evropské indexy začátkem týdne klesají

 Evropské indexy po dnešním otevření akciového trhu mírně klesají. Německý index DAX ztrácí 0,33 % na hodnotu 11092 bodů. Index Euro Stoxx 50 se vyvíjí v podobném duchu a klesá o 0,4 % na 3438,5 bodů. 

9:38

Pozitivní vývoj indexu PMI v Německu

Index hospodářské aktivity PMI dle Markit dnes v Německu předčil očekávání analytiků u všech tří ukazatelů. PMI ve službách vzrostlo na aktuálních 55,6 bodů od očekávaných 54,4 bodů. V rámci průmyslu se index dostal na hodnotu 52,6 bodů oproti předpovídaným 52 bodům. Celkové PMI potvrdilo lepší výsledky za aktuální hodnoty 54,9 bodů vůči očekávaným 54 bodům.

Komentář

Ranní komentář pro 23.11.2015

Páteční obchodování na akciových trzích v USA započalo rychlým růstem cen akcií a po zbytek dne se vyznačovalo sníženou volatilitou. Trhy nadále vyčkávají na rozuzlení hádanky ohledně (ne)zvýšení úrokových sazeb ze strany Fed.  Většina investorů přitom očekává, že k nárůstu sazeb dojde,...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.