Zpravodajství

15:35

Square po IPO vystřelil vzhůru

Dlouho očekávané IPO známé společnosti Square, která poskytuje služby v oblasti mobilních plateb, dnes v odpoledních hodinách vstoupila na americkou burzu. Hned po úvodním ocenění 9 USD vystřelily akcie v úvodu obchodování o téměř 50 % na 13,2 USD za akcii. Společnost si díky IPO při emisi 27 milionů kusů akcií přišla na dodatečných 243 mil. USD.

Komentář

Německý DAX zpět nad 11.000 bodů

Německý index DAX 30 pokračoval v růstech a prolomil hranici 11.000 bodů. Díky tomu se dostal na úrovně z poloviny srpna a vymazal veškeré ztráty, které vznikly kvůli panice kolem vývoje čínské ekonomiky. K otevření nad hranicí 11.000 bodů přispěl velkou měrou hlavně výrazně plusov...

Celý komentář
15:15

US dolar po včerejších Fed minutes oslabuje

Přední představitelé amerického Fedu včera ve večerních hodinách v podstatě potvrdili očekávání brzkého zvyšování sazeb. Zároveň ale uvedli, že toto zvyšování bude pravděpodobně probíhat pouze v pozvolném tempu. To způsobilo, že USD reagoval na toto holubičí prohlášení oslabením vůči všem významným světovým měnám (vůči euru například oslabil o 0,6 %).

13:29

Best Buy svými výsledky investory zklamal

Americký maloobchodní prodejce spotřební elektroniky Best Buy dnes v 13:00 CET reportoval výsledky svého hospodaření za 3Q. Tržby 8,82 mld. USD pod odhady 8,83 mld. USD a EPS 41c. vs. očekávání 35c. Investory ovšem nejvíce zklamalo prohlášení, že prodeje rostly „pouze“ o 0,8 % (konsenzus +1 %), firma navíc prohlásila, že ve 4Q očekává další negativní tlaky snižující zisky. Investoři tyto výsledky moc dobře nepřijali, akcie v premarketu odepisuje téměř 9 % na 28,55 USD.

11:05

WTI opět blízko psychologické hranici 40 USD

Téměř 10 % dokázala umazat za posledních 10 obchodních dní americká lehká ropy WTI, která se v tomto roce již poněkolikáté ocitla blízko hranice 40 USD za barel. Tato úroveň se přitom považuje za ztrátovou pro většinu těžařů nejen v USA. Nízké ceny jsou stále důsledkem cenových válek a velkým přebytkem nabídky nad poptávkou. Ropa WTI se včera dostala pod tuto úroveň poprvé od léta, nyní ale posílila na aktuálních 40,8 USD/barel.

9:43

Qualcomm nejníže za posledních 5 let

O téměř 10 % se včera propadly akcie technologické společnosti Qualcomm, která byla nařčena jihokorejským výborem pro dodržování férových podmínek na kapitálovém trhu z porušování zákonů spojených s licencováním technologií. Přestože tyto zprávy firma popřela a už se proti výrokům odvolala, akcie odepsaly 9,4 % na 48 USD.

Komentář

Ranní komentář pro 19.11.2015

Obchodování v USA včera ovládl býčí sentiment, a to zejména po vydání zápisu ze zasedání Fed. Právě tolik očekávaný zápis přinesl optimističtější rétoriku nesoucí se více v jestřábím duchu, než doposud. Podle konsenzu tamních bankéřů je zvýšení sazeb již v prosinci „velmi vhodné“. ...

Celý komentář
8:42

Pfizer je blízko akvizice Allerganu

Na trh dnes po americkém aftermarketu unikla informace, že Pfizer je velmi blízko akvizice společnosti Allergan, kterou si dle zdrojů blízkých vyjednávání oceňuje na 380 USD za akcii. To by ocenilo Allergan na 150 mld. USD, vysoko nad včerejší cenovku necelých 311 USD. Pokud by k této transakci doopravdy došlo, jednalo by se o vůbec největší transakci v historii farmaceutického sektoru. Akcie zejména společnosti Allergan by proto mohly po otevření US trhu posílit o několik procent.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.