Zpravodajství

Komentář

Trhy dohánějí ztráty

Během včerejších oslav 17. listopadu zůstaly dveře pražské burzy zavřené, ovšem na ostatních světových trzích probíhalo obchodování ve standardním režimu. Především v Německu se včerejší obchodní den nesl v duchu dohánění poklesů z minulého týdne a index DAX se přiblížil k hra...

Celý komentář
15:58

Zásoby ropy nižší než očekávání

Dnes v 16:30 byly oficiálně zveřejněny změny zásob ropy v USA. Ty za minulý týden vzrostly „pouze“ o 252 tisíc barelů, přičemž se očekával jejich růst o dokonce 2,27 mil. barelů. I přes tuto pozitivní zprávu se však prozatím žádné přehnané rally neděje. Ropa Brent stále bojuje o úroveň 44 USD za barel (aktuálně +0,9 %) a americká WTI posiluje o 0,7 % těsně nad úroveň 42 USD/barel. 

13:45

Target 3Q

Známý americký řetězec provozující velké maloobchodní domy dnes reportoval své výsledky hospodaření za třetí kvartál. Tržby 17,6 mld. USD v souladu s očekáváním stejně jako zisk na akcii 86c. Společnost rovněž navýšila spodní hranici celoročního výhledu EPS, dařilo se především odvětví zdravotních produktů a dětského oblečení. I přes mírně pozitivní výsledky akcie v pre-marketu odepisují 1,8 % na 71,6 USD.

13:16

Útoky v Paříži vedly k posílení dolaru

Poměrně rychlý útěk do bezpečné měny amerického dolaru následoval po teroristických útocích v Paříži. Tyto smutné zprávy znamenaly úprk velkého počtu investorů z eurových pozic do dolarových, což znamenalo pokles měnového páru EUR/USD hluboko pod hranici 1,07 až na úroveň 1,063. Dnes ve 20:00 bude zveřejněn zápis ze zasedání Fed, jenž by mohl přinést více informací ohledně očekávaného růstu úrokových sazeb.

10:39

Po včerejších růstech se v Evropě vybírají zisky

Akcie se dnes pohybují v červených číslech poté, co investoři vybírají své zisky realizované včerejšími růsty, které byly největší za posledních 6 týdnů. Index Euro Stoxx 600 včera připsal 2,5 % a dneska odepisuje 0,7 %. Jediným sektorem, který se drží v plusu, je energetika. Ta tak reaguje na dnešní růsty na ropném trhu. (Brent +2,5 %).

10:15

Číňané nechtějí před zápisem Fed riskovat

Více než 1 % dnes odepsal hlavní čínský akciový index Shanghai Composite s tím, jak se investoři zdržují větších sázek v předvečer vydání zápisu ze zasedání Fed. Ten by totiž mohl napovědět více k růstu úrokových sazeb v USA, jehož pravděpodobnost po včerejších makrodatech o inflaci opět vzrostla. 

Komentář

Ranní komentář pro 18.11.2015

Včera se kvůli státnímu svátku neobchodovalo na tuzemské burze, nicméně významné zahraniční akciové trhy otevřely dle tradičního harmonogramu.  K velmi živému pohybu došlo zejména v Evropě, kde trhy posilovaly ve většině zemí v řádu několika procent. K citelným ziskům doš...

Celý komentář
8:39

Wal-Mart navýšil výhled zisku

Jeden z největších provozovatelů velkých diskotních domů v USA včera reportoval výsledky za 3Q. Zisk na akcii 1,03 USD vs. očekávání 98c., zatímco realizované tržby 117 mld. USD dopadly mírně pod odhady 118 mld. USD. Při této příležitosti byl rovněž navýšen celoroční výhled EPS, výhled pro úroveň tržeb zůstal nezměněn. Akcie v reakci na tyto pozitivní zprávy reagovaly růstem o 3,5 % na 59,9 USD.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.