Zpravodajství

Komentář

Francie šokuje svět, trhy zůstávají klidné

Víkendové události z francouzské metropole nadále strhávají většinovou pozornost médií. Na trzích v Evropě ráno panovaly obavy z možného negativního vývoje a německý index DAX v předobchodní fázi naznačoval pokles o 1,5 %. S otevřením trhů se však ukázalo, že investoři již na podobné zprávy reagu...

Celý komentář
15:41

Americké indexy lehce korigují páteční ztráty

Obdobně jako v Evropě se i zámořské akciové indexy dostaly do kladných čísel. S&P 500 zhruba hodinu od otevření přidává 0,2 % na 2027. Obdobně se vyvíjí i DJIA, poloviční zisk si připisuje Nasdaq. Dnes již není v plánu vydání žádného zajímavějšího makrodata. 

13:33

Deutsche Bank radí akcie ThyssenKrupp ke koupi

Analytici z Deutsche Bank zvýšili své investiční doporučení na akcie ThyssenKrupp z původního "držet" na "koupit". Titul aktuálně přidává 1 % na 18,5 EUR. 

10:45

Inflace v eurozóně mírně nad očekávání

Za říjen došlo v meziročním srovnání k růstu jádrové inflace o 1,1 % při odhadovaném posílení o 1 %. Inflace bez očištění o vývoj cen energií a potravin vzrostla jen o 0,1 % a je tak dál výrazně vzdálená od oficiálního cíle ECB stanoveného na téměř 2 %. 

8:59

Evropské burzy mažou úvodní silnější poklesy

Dle vývoje v předobchodní fázi se zdálo, že evropské burzy v reakci na teroristické útoky v Paříži otevřou až 1,5 % v záporu. To se však nepotvrdilo a burzy zahájily dnešní obchodování pouze 0,6% poklesem. Od té doby je patrná tendence tyto ztráty dále umazávat, přičemž nyní je francouzský index CAC 40 pouze 0,1 % v záporu. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.