Zpravodajství

15:27

Americké indexy i dnes v červených

Zhruba hodinu po začátku obchodování se americké akciové indexy nachází procento níže oproti včerejšímu závěru. Nejsilnějšímu prodejnímu tlaku čelí segmenty spotřeby a technologií. Na vině jsou velmi slabá data z maloobchodu za říjen.

12:42

Společnost Cisco svými výhledy zklamala investory

Za uplynulé čtvrtletí se firmě podařilo dosáhnout EPS na úrovni 59c, což mírně překonalo trhem odhadovaných 56c. Výnosy s 12,7 mld. USD naplnily odhady. Zklamání ovšem přišlo ve chvíli oznámení výhledů managementu na nadcházející období. Predikované výnosy i zisky byly pod konsensem analytických odhadů. Titul v poobchodní fázi odepsal 5 %. 

11:03

Evropské indexy mírně ztrácejí

Již od otevření se evropské akciové burzy pohybují v mírných ztrátách (zhruba 0,4 %). Zobchodované objemy jsou velmi slabé, zhruba o pětinu nižší než bývá obvyklé. Dnes vyjde ještě několik zajímavých makrodat z USA (maloobchodní tržby ve 14:30 a spotřebitelská důvěra v 16:00). Příští týden bude na makrodata i reporty výsledků firem velmi slabý.

8:34

Německá ekonomika za 3Q znovu posílila

Během uplynulého čtvrtletí došlo k meziročnímu nárůstu německého HDP o 1,7 % y/y. Tempo růstu mírně zaostalo za analytickými odhady predikujícímu posílení až o 1,8 % y/y. Hlavním tahounem německé ekonomiky dál zůstává domácí spotřeba, v útlumu je naopak čistý export. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.