Zpravodajství

16:08

Růst zásob ropy investory negativně překvapil

Stejně jako každý týden očekávali komoditní investoři report amerických zásob ropy agenturou DOE. Ještě před vydáním těchto dat oslabila ropa v očekávání jejich vysokého nárůstu o více než 1 % do záporu.  Obavy investorů se nakonec potvrdily – zásoby ropy v minulém týdnu vzrostly o 4,2 milionů barelů při očekávání růstu „pouhých“ 790 tisíc. Cena WTI i Brent reagují poklesem o necelé 2 % na 45 USD/barel (Brent) a 42,15 USD za barel (WTI).

Komentář

Den ve znamení vybírání zisků

Dnešní obchodní seance je opakem včerejšího obchodování na burze. Evropské akciové trhy oslabují s tím, jak investoři vybírají zisky utržené v minulých dnech. Německý index DAX aktuálně klesá o 1 % a souhrnný evropský index Stoxx 600 dokonce o 1,6 %. K dnešním propad...

Celý komentář
15:43

Další černý den pro německé utility

Další v dlouhé řadě výprodejů postihly německé utility poté, co společnost RWE prohlásila, že splní výhled zisku v roce pouze na spodní hranici výhledu. Negativně trh přijal také zprávy, že bude muset přezkoumat výplatu dividendy a nemůže vyloučit další uzavírání dalších elektráren. Všechny tyto negativní zprávy tak poslaly akcie RWE do  10% záporu (na 11,25 EUR). Na této negativní vlně se posléze svezla i další německá utilita E.ON, která odepisuje 3,5 % na 8,86 EUR. Obě společnosti zaznamenávají nejhorší výkonnost v indexu DAX.

14:05

EUR/USD opět blízko úrovně 1,07

Až pod úroveň 1,07 dnes zabrouzdal měnový pár EUR/USD poté, co měl prezident ECB Mario Draghi proslov na půdě Evropského parlamentu. Draghi stále vidí jasná rizika inflace a vůbec poprvé otevřeně připustil, že může dojít k prodloužení QE až za horizont září 2016. Aktuálně ale euro ztráty z úvodu dne vymazalo a opět se obchoduje na úrovni 1,073. Rada guvernérů ECB zasedá 3. prosince a lze očekávat další holubičí signály, EUR/USD by tak ke konci roku mohlo oslabit pod úroveň 1,05.

10:26

Rolls Royce zažívá největší propad za 15 let

Nízká poptávka po letadlových motorech prý způsobí až 1mld. USD výpadek v ziscích společnosti. Společnost dnes kvůli tomu prodloužila řadu profit warningů, která se se společností táhne už přibližně 2 roky. Společnost kvůli tomu pracuje na restrukturalizačním programu, teď se ale musí dle CEO soustředit na dividendu, která projde přezkoumáním. Akcie společnosti tak prodlužují řadu výprodejů na šestý den v řadě a odepisují necelých 21 % na 5,30 GBP.

9:21

Draghi vytáhl indexy z červených čísel

Po včerejším nic neříkajícím proslovu prezidenta ECB Maria Draghiho na půdě Bank of England se dnes objevil v bruselu na zasedání Evropského parlamentu. Tady již komentoval aktuální vývoj inflace a zmínil jasně patrná rizika, zejména utlumení jádrové inflace. Mario Draghi dnes poprvé otevřeně naznačil, že může dojít k prodloužení programu kvantitativního uvolňování až za horizont září 2016. Evropská měna reagovala poklesem k úrovni 1,07, souhrnný evropský index Euro Stoxx 600 vystoupal z 0,7% ztrát až k zelené nule.

9:08

Siemens potěšil investory buybackem a dividendou

Známá německá společnost Siemens dnes při příležitosti zveřejnění výsledků za 3Q ohlásila rovněž buyback a navýšení dividendy. Přestože reportované tržby a zisk dopadly pod odhady, investory pozitivně překvapil oznámený buyback v objemu 3,5 mld. EUR a navýšená dividenda na 3,5 EUR (z 3,3 EUR). Odkupování akcií bude probíhat poměrně pomalým tempem, celý buyback by měl probíhat 3 roky. Akcie společnosti díky těmto zprávám posilují o 3 % na 94,9 EUR.

Komentář

Ranní komentář 12.11.2015

Po uplynutí výsledkové sezóny a při absenci významných makroekonomických zpráv se pozornost investorů čím dál více upíná směrem k předním centrálním bankám. Včerejší proslov prezidenta ECB Maria Draghiho nic nového nepřinesl, jelikož se zdržel jakýchkoliv komentářů k monetární politice....

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.