Zpravodajství

Komentář

Henkel hvězdou indexu DAX

Dnešní obchodní seance se nesla ve znamení mírně pokračujícího optimismu, zato ale nižších objemů obchodů. Německý index DAX během dne atakoval úroveň 11.000 bodů a krátce po otevření zámořských burz se obchoduje na úrovni 10.900 bodů s přírůstkem 0,7 %. Nejvýraznější nárůst dnes zaznamenávají ak...

Celý komentář
15:55

Otevření amerických burz stáhlo Evropu dolů

Ve velkém očekávání na projev prezidenta ECB Maria Draghiho se dnes v Evropě obchodovalo na akciových trzích, což se projevilo také růstem v průběhu dne až o 1,2 %. Draghi však investory svým projevem zklamal, neboť se zdržel jakýchkoliv výroků k monetární politice. Od té doby začaly evropské akcie klesat, jako další katalyzátor zapůsobilo otevření US trhů do červených hodnot. Index Euro Stoxx 600 aktuálně připisuje 0,3 %, zatímco americký S&P 500 oslabuje o 0,3 %.

15:43

Akcie Macy’s zažívají krvavé lázně

Největší provozovatel obchodních domů v USA na dnešní den nebude vzpomínat příliš v dobrém. Po reportu výsledků za 3Q se totiž akcie společnosti propadly o 14 % na 40,4 USD. Společnost sice nedosáhla konsenzu na úrovni tržeb, ale naopak překonala odhady na úrovni zisků. Kamenem úrazu se však staly snížené celoroční výhledy tržeb i zisků – firma nově vidí zisk na akcii v 2015 v rozmezí 4,2-4,3 USD, což je hluboko pod původní výhled 4,8 USD. To zapříčinilo největší pokles akcií této společnosti za posledních 6 let.

11:35

Vivendi prožívá nejhorší den od 2008

Špatné korporátní výsledky za 3Q a nedůvěra investorů ve firemní investiční plán způsobil prudký propad akcií společnosti Vivendi. Přestože společnost potvrdila výhledy, reportované tržby i zisky za 3Q  dopadly pod tržní očekávání. K tomu společnost projevila úmysl investovat 10 mld. USD do médií a obsahu, což investory značně znepokojilo kvůli obavám z utopených peněz. Akcie tak reagují na tyto události poklesem o 6,5 % na 20,24 EUR.

10:05

Carlsberg hodlá propustit 2000 zaměstnanců

Čtvrtý největší pivovar na světě dnes ráno reportoval výsledky svého hospodaření za 3Q. Tržby 18,3 mld. DKK vs. očekávání 17,9 mld. DKK a EBIT 3,47 mld. DKK vs. odhad 3,11 mld. DKK, obojí nad očekáváním. Společnost rovněž při této příležitosti prohlásila, že v rámci rozsáhlé restrukturalizace firmy hodlá propustit až 2000 zaměstnanců (necelých 5 %) a do konce roku 2018 také zredukovat stav managementu o 15 %. To vše společnost činí hlavně kvůli úspoře nákladů a zvýšení ziskovosti, aby tak vyrovnala negativní vliv klesajícího trhu v Rusku. Akcie Carlsberg dnes zažívají největší růst za posledních 5 let a připisují necelých 8 % na 597,5 DKK.

9:26

V pivovarnictví se schyluje k velké integraci

Největší pivovar na světě AB InBev dnes poprvé podal formální nabídku na akvizici druhého největšího pivovaru SABMiller, který s oficiální nabídkou 44 GBP za akcii souhlasil. To je totiž cena, která tvoří opravdu tučnou 50% prémii oproti 14.9., což byl poslední obchodní den před rozvířením spekulací. Aby byla tato 71 mld. GBP akvizice proveditelná, musí SABMiller prodat svůj podíl (58 %) v joint venture Millers Coors za 12 mld. USD pivovaru Molson Coors. Akcie AB InBev rostou o 0,9 % na 112,2 EUR a akcie SABMilleru připisují 1,9 % na 40,5 GBP.

Komentář

Ranní komentář pro 11.11.2015

Po pondělních poklesech se včerejší nálada na trhu stabilizovala. Obsáhlý americký index S&P 500 včera osciloval během obchodování kolem nuly, až nakonec uzavřel v mírném 0,2% plusu. Pod výraznějším tlakem se ocitl hlavně sektor technologií ovlivněný prodejním tlakem u akcií společnosti ...

Celý komentář
8:44

Společnost Henkel zvýšila výhledy zisku

Známá německá společnost Henkel stojící za značkami jako jsou Persil nebo Schwarzkopf dnes reportovala výsledky za 3Q. Výnosy 4,59 mld. EUR vs. očekávání 4,61 mld. EUR, zatímco EBIT 778 mil. EUR překonal odhady 761 mil. EUR. Společnost rovněž snížila výhledy celoročního růstu tržeb a to především slabé výkonnosti čínského trhu. Na druhé straně ale zvýšila výhledy zisku, čímž dává jasně najevo svůj záměr zvyšovat marže. I přes negativní reakci v pre-marketu nakonec efekt zvýšených výhledů zisku převýšil snížený výhled tržeb, díky čemuž akcie reagují růstem o 7,5 % na 102,8 EUR. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.