Zpravodajství

Komentář

Konec výsledkové sezóny

Dnešní obchodování na evropských i amerických trzích je oproti včerejším poklesům velmi poklidné. Po výrazných nárůstech z konce minulého měsíce způsobených projevem šéfa ECB, Maria Draghiho, přichází stagnace. Evropským trhům pomáhá oslabené euro díky výstupu z amerického Fed, který na...

Celý komentář
16:03

Automobilce Porsche klesl zisk o více než polovinu

Svou daň si začíná emisní aféra koncernu Volkswagen vybírat i u ostatních značek spadající pod jeho hlavičku. To dnes vyšlo najevo u reportování výsledků výrobce sportovních automobilů Porsche, kterému klesl zisk na 1,2 mld. EUR (z loňských tří miliard EUR). Akcie Porsche klesly o 0,5 % na 39,9 EUR.

14:48

Apple kvůli nízké poptávce po iPhonech 6 klesá

Na akcie Applu se dnes vrhla smečka medvědů poté, co bankovní společnost Credit Suisse vydala prohlášení o nižší poptávce po vlajkové lodi společnosti, mobilu iPhone 6. Credit Suisse svá očekávání zdůvodnil nižšími objednávkami Applu u jeho dodavatelů dílů (pokles o 10 %), což je prý jasná indikace snížené poptávky. Akcie technologického gigantu reagují poklesem necelé 3 % na 117,1 USD.

13:31

Dr. Horton nečekaně zvýšil dividendu

Největší americká stavební společnost dnes před otevřením US trhů reportovala čísla za hospodaření ve 3. kvartále. Zisk na akcii 64c. těsně nad odhady 63c., přesto byl zisk pozitivním překvapením především díky meziročnímu růstu o 44 %. Společnost navíc mile překvapila své akcionáře díky prohlášení, že navyšují čtvrtletní dividendu na 8c., očekávání analytiků bylo přitom nastaveno na 6.25c. Tyto zprávy společně s očekáváním managementu dobré výkonnosti firmy v 2016 posílily akcie po otevření trhu o 4,5 % na 30 USD.

13:24

Evropská měna pod tlakem medvědů

Pomyslné nůžky se mezi dvěma nejobchodovanějšími světovými měnami EUR a USD i nadále rozevírají. Na jedné straně se v minulých dnech díky pozitivním datům z trhu práce výrazně zvýšila pravděpodobnost zvyšování úrokových sazeb v USA, na straně druhé se prezident ECB nechal již několikrát slyšet ohledně dalších monetárních stimulů pro evropskou ekonomiku. Obě protichůdné politiky by se navíc měly dle konsenzu realizovat již příští měsíc. Měnový pár EUR/USD na tuto situaci v posledních dnech reagoval poklesem na nejnižší úrovně od letošního dubna. Jen za dnešek odepisuje EUR/USD dalších 0,5 % a čím dál víc se blíží úrovně 1,07. 

11:58

ČEZ 3Q

Podstatně nižší čistý zisk 1,3 mld. CZK než bylo očekávání (3,8 mld. CZK) dnes uvedl český polostátní podnik ČEZ, který do reportu započítal i odpis aktiv ve výši 2,4 mld. CZK. Společnost rovněž snížila výhled provozního zisku na 64 mld. CZK (vs. konsenzus 66 mld. CZK) a to především z důvodu snížení odhadů celoroční výroby uhelných elektráren. Akcie v reakci na tyto výsledky klesají o v poměru k výsledkům pouze mírných 0,1 % na 487 CZK.

10:30

Padající komodity táhnou těžaře dolů

Pokles cen komodit a zejména ropy se v posledních dnech projevil i na akciích těžařů a firem z energetického sektoru. Zejména zmíněná ropa, která za poslední týden odepsala více než 8 %, dělá na čele vrásky nejednomu investorovi. Na trend padajících cen komodit dnes reagují také akcie těžařů jako BHP Billiton (-1,6 %), Anglo American (-4,2 %) nebo Glencore (-1,7 %). 

9:27

Vodafone ve 3Q překonal odhady tržeb

Dle měřítka počtu klientů druhá největší telekomunikační společnost, společnost Vodafone Group, dnes reportovala růst tržeb o 1,2 %, zatímco analytici počítali s pouhými 0,8 %. K dobré náladě investorů přispělo i navýšení spodní hranice výhledu provozního zisku o 200 mil. EUR a to na interval 11,7 -12 mld. GBP, zatímco výhled investic byl pro rok 2015 potvrzen. Díky těmto výsledkům dnes akcie Vodafone posilují o téměř 4 % na 22,3 GBP.

Komentář

Ranní komentář pro 10.11.2015

Jakoby se medvědi ještě odmítali uložit k zimnímu spánku – tak vypadalo včerejší obchodování, které bylo napříč všemi významnými indexy charakteristické svými výprodeji a to i přes absenci významných kurzotvorných zpráv. Více do ruda se indexy zabarvily především po otevření US trhu (S&P...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.