Zpravodajství

Komentář

OECD očekává nižší globální růst

V dnešním, na makrodata chudém dni, je pro investory největším tématem zpráva Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), která opět snižuje výhled na růst globální ekonomiky. Ta by měla letos růst o 2,9 % namísto očekávaných 3,0 %. OECD upravuje i výhled na rok 2016, kde snižuje...

Celý komentář
10:57

OECD dnes zveřejnila svůj ekonomický výhled

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dnes zveřejnila svůj ekonomický výhled pro tento a následující rok. Snížila předpověď pro světový růst letošního roku ze 3 %, které předpovídala v září na 2,9%. Pro rok 2016 se světový růst očekává na hodnotě 3,3 %.

10:51

Weyerhaeuser se stane největším soukromým vlastníkem lesů v USA

Soukromý vlastník lesů v USA Weyerhaeuser se dohodl na koupi společnosti Plum Creek Timber za 8,4 mld. USD. Tímto se z této společnosti stane největší soukromý vlastník lesů v USA. Cena transakce zahrnuje 21% prémii. Weyerhaeuser oznámil, že po dokončení transakce zahájí zpětný odkup akcií v objemu 2,5 mld. USD. Cena akcií této společnosti nicméně ve včerejším aftermarketu klesla o 2,2 % na 30,4 USD.

9:53

Zaměstnanci Lufthansi pokračují ve stávce

Dnešní stávka zaměstnanců letecké společnosti Lufthansa, bude mít za důsledek zrušení téměř tisíce letů. Stávka se týká palubního personálu ve Frankfurtu, Mnichově a Dusseldorfu po celý den. Důvodem je snižování nákladů aerolinky i v rámci škrtů důchodových benefitů pro zaměstnance. Cena akcií společnosti dnes klesá o 2,3 % na 13,63 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 9.11.2015

Páteční makrodata z US trhu práce pozitivně ovlivnila vývoj akciových indexů především v Evropě. Zvýšila také pravděpodobnost růstu úrokových sazeb, již při prosincovém zasedání americké centrální banky Fed, na což euro reagovalo oslabením. Oslabení eura je pozitivním faktorem pro evropské e...

Celý komentář
9:06

Evropské indexy na začátku týdne v mírné ztrátě

Německý akciový index DAX od otevření trhů v Evropě mírně ztrácí 0,25 % na 10960 bodů.  Stejným směrem se vydal i index Euro Stoxx 50, který ztrácí 0,12 % na 3464 bodů.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.