Zpravodajství

Komentář

Dolar mohutně posiluje, přičemž zvyšování úrokových sazeb v USA je stále pravděpodobnější

Dnešní obchodování začalo s velice nízkou volatilitou, zobchodovaný objem byl o čtvrtinu nižší oproti obvyklému měsíčnímu průměru. Přes to docházelo k mírnému výběru zisků z předchozích dnů. Hůře si vedl zejména segment luxusního zboží, který byl ovlivněn reportem slabších než oček...

Celý komentář
15:00

Zvýšení pravděpodobnosti pro růst úrokových sazeb v USA

 Podle obchodníků na peněžním trhu je téměř jisté, že americká centrální banka Fed v prosinci zvedne úrokové sazby. Obchodníci vidí 70% pravděpodobnost zvýšení sazeb, což je značný nárůst oproti původním 56 %, které byly uváděny ještě před zveřejněním dnešních dat z US trhu práce. Průměrný odhad nové úrokové sazby se ustálil na hodnotě 0,375 %.

14:06

Výsledky z US pracovního trhu předčily očekávání

Dnešní výsledky ze zámořského trhu práce dopadly výrazně nad očekávání, a to zejména u změny počtu pracovních míst mimo zemědělství, kde bylo předpovídáno 185 tisíc nových pracovních míst, ale ve skutečnosti došlo k nárůstu o 271 tisíc pracovních míst. Podobný výsledek zaznamenal počet nových pracovních míst v soukromém sektoru, kde vzniklo 268 tisíc nových pracovních míst oproti očekávaným 169 tisícům. Míra nezaměstnanosti zůstala v souladu s odhady na 5 %.  Dolar reaguje posílením o 1,4 % na 1,0731 EUR/USD.

13:00

Akciové trhy v Číně dál pokračují ve svém růstu

Čínské akciové trhy i dnes pokračovaly ve své býčí rally poháněné zejména růstem akcií makléřských a technologických společností. Index Shanghai Composite dnes uzavřel se ziskem 1,9 % na 3590 bodech. Za celý týden si tak připsal 6,1 %.

12:34

Valeant Pharmaceuticals

Valeant Pharmaceuticals je i nadále pod tlakem investorů navzdory tomu, že aktualizované cílové ceny se pohybují 50 – 125 % nad současnou tržní cenou. Z toho plyne, že cena akcie je aktuálně pod tlakem panických reakcí, které podle dostupných informací nejsou podloženy fundamentálním stavem společnosti. Například včerejší negativní reakce byla iniciovaná komentářem 3. největšího akcionáře Billa Ackmana, že na chvíli ztratil důvěru v kvalitu managementu. Následně ale vyjádřil on i představenstvo Valeant Pharmaceuticals důvěru generálnímu řediteli firmy, což vedlo k částečnému umazání ztrát.

10:31

ArcelorMittal mění svou dividendovou politiku

 Největší světový producent oceli, společnost ArcelorMittal, přerušuje vyplacení dividend svým akcionářům kvůli nižšímu výhledu zisku na letošní rok. Důvodem je rekordní export čínské oceli, což vede ke snížení podílu společnosti ArcelorMittal na světových trzích. Cena akcií společnosti za poslední 3 dny klesla o 8,7 % na 5,5 USD.

9:28

Evropské akciové indexy po otevření trhů mírně ztrácejí

 Německý index DAX dnes otevřel s mírnou ztrátou 0,2 % a pohybuje se na 10870 bodech. Také index Euro Stoxx 50 se dostal do červených čísel o 0,4 % a nachází se na 3433 bodech.

Komentář

Ranní komentář pro 6.11.2015

Pro obchodování na akciových trzích v USA bude nejvýznamnější zprávou tohoto týdne dnešní zveřejnění tamních ukazatelů vývoje mezd a nezaměstnanosti. Tato data by mohla více napovědět, kterým směrem se vydá americká centrální banka Fed v otázce zvyšování úrokových sazeb na svém prosinco...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.