Zpravodajství

Komentář

Míří DAX zpět na svá historická maxima?

Trhy dnes pokračují v růstech, a to i přestože dnes hlášená makrodata v eurozóně byla slabší než očekávání. Většina analytiků paradoxně právě těmto horším datům přisuzuje dnešní růsty. Zdá se to nelogické? Na první zamyšlení samozřejmě ano, avšak v kontextu souvislostí mohou být i horší data stim...

Celý komentář
14:38

Americké indexy otevírají na zelené nule

Všechny významné zámořské akciové indexy zahajují dnešní obchodování na včerejších závěrečných úrovních. Burzy si tak drží své výrazné zisky z uplynulého měsíce. 

12:15

Libra se dostává na denní minima

Bank of England bude nadále pokračovat v programu kvantitativního uvolňování, přičemž měnit se nebude ani současné nastavení úrokových sazeb. Negativní revize však doznal výhled inflace a HDP pro nadcházející čtvrtletí. Britská libra reagovala 0,7% oslabením na 1,528 GBP/USD. 

10:07

Evropskému maloobchodu se v září příliš nedařilo

Dle nejnovějších dat vzrostly tržby maloobchodu eurozóny o 2,9 % y/y, což zaostalo za očekávaným růstem o 3 % y/y. I v meziměsíčním srovnání dnešní čísla nedosáhla na tržní konsensus. Akciové indexy na horší data však příliš nereagují a dál drží mírné zisky. 

8:43

Fortuna se konečně blýskla dobrými výsledky

I během 3Q pokračoval trend výrazného posilování objemu přijatých sázek, přičemž došlo ke dvoucifernému růstu firmy na všech jejích trzích. Konkrétně za 3Q vzrostly přijaté sázky o 28 % na 203,2 mil. EUR oproti trhem očekávanými +25 % na 198 mil. EUR. Výrazněji se navýšily i marže hrubých výher, a to na 18,6 % oproti odhadovaným 17,2 %. Díky tomu pozitivně překvapila i EBITDA s 8,7 mil. EUR, přičemž analytický konsensus predikoval pouze 6,2 mil. EUR. Management potvrdil veškeré výhledy platné pro letošní rok. Akcie Fortuny reagují růstem o 1,5 % na 75 CZK. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.