Zpravodajství

16:03

Černá středa pro společnost Groupon

Téměř třetinu tržní kapitalizace dnes od začátku obchodování ztratila společnost Groupon, která se propadla kvůli slabým číslům zisku i tržeb ve stávajícím kvartále. Zisk na akcii by se měl pohybovat od -1c. až 1c., zatímco byl očekáván zisk 7c. Po reportu těchto negativních dat rovněž odstoupil aktuální CEO a spoluzakladatel společnosti Eric Lefkofsky. Akcie Groupon aktuálně odepisují téměř 30 % na 2,84 USD.

Komentář

Kauza Volkswagen odkrývá další tajemství

Evropské akcie se v úvodu obchodování vezly na zelené vlně. Velký podíl na tomto vývoji mělo vyjádření prezidenta ECB Draghiho. Podle něj je ECB připravena podpořit evropskou ekonomiku, k čemuž může použít celou paletu nástrojů. Příznivé byly i zprávy z Číny, která dnes zažila nevý...

Celý komentář
14:54

Euro díky včerejšímu proslovu Draghiho oslabuje

Již druhý den v řadě klesá evropská měna oproti americkému dolaru poté, co šéf ECB Mario Draghi včera prohlásil, že při boji s nízkou inflací nebude váhat použít celou paletu monetárních stimulů. Opět se tak zvyšuje pravděpodobnost k dalšímu snížení již záporné depozitní sazby. Měnový pár EUR/USD se díky tomu dostal na úrovně ze začátku srpna, když poklesl pod hranici 1,1. Jen v průběhu dnešního obchodování zmíněný pár deprecioval o další 0,5 % blízko k úrovni 1,09. 

14:22

Allergan 3Q

Známá americká farmaceutická firma, proslulá například výrobkem Botox, dnes svými výsledky za 3Q investory pozitivně překvapila. Zisk na akcii 3,48 USD značně pokořil odhady 3,18 USD a nad očekáváním (4,03 mld. USD) byly reportovány i dosažené tržby 4,09 mld. USD. Vyšší tržby jsou zapříčiněny vyššími prodeji (y/y růst o 90 %) a stále živěji se spekuluje o převzetí společnosti dalším gigantem Pfizer. Přestože se k tomuto tématu firma Allergan odmítla vyjadřovat, případná akvizice Pfizerem by znamenala největší převzetí v historii farmaceutického sektoru. Akcie Allerganu v pre-marketu posilují o 1,4 % na 313,5 USD.

10:24

Indexy PMI v Evropě mírně pod očekávání

PMI v sektoru služeb klesl za říjen na 54,1 bodů, přičemž se očekávalo pouze jeho stagnace na 54,2 bodech. Akciové indexy reagovaly na toto negativní překvapení sestoupením z denních maxim, což u německého DAX 30 znamená pokles z 10990 bodů na současných 10932 bodů. 

10:24

Největší IPO od uvedení Alibaby dopadlo úspěchem

Dříve státem vlastněné společnosti Japan Post Holdings a její finanční jednotky dnes byly poprvé veřejně obchodovány. Jedná se tak o největší prodej majetku japonskou vládou za poslední téměř tři dekády s úhrnnou IPO kapitalizací 12 mld. USD, čímž se tak tento prodej stává největším IPO od Alibaby v 2014 (25 mld. USD). Všechny tři společnosti (JP Holdings, JP Bank a JP Insurance) nakonec uzavřely první obchodní den výrazně nad upisovací cenou, např. Japan Post Holdings posílila o 26 %. Každá z výše uvedených společností je kótována na tokijské burze jako samostatná entita. 

9:27

Čínské akcie dnes na zelené vlně

Nejvýraznější růsty za posledních 7 týdnů dnes zažily čínské akcie poté, co asijské investory pozitivně překvapila data o čínském PMI, která dopadla nad očekáváním (především v sektoru služeb). O pozitivní sentiment se postaral také výhled vlády, která bude v následujících pěti letech cílit na růst HDP minimálně o 6,5 %, což je pouze mírné snížení oproti v současné situaci cíleným 7 %. Rostou nadále i spekulace o možném propojení burz v Hong Kongu a Shenzhenu, akciový index Shanghai Comp. posílil na základě těchto informací o 4,3 %. 

9:06

Volkswagen opět táhne automobilky dolů

Již pomalu hojící se ránu po propuknutí emisního skandálu okolo německého koncernu Volkswagen znovu otevřelo interní vyšetřování, které odhalilo, že podvodného softwaru bylo užito u dalších 800 tis. vozů (celkově tak dle oficiálních čísel jde o 11,8 mil. vozů). Nově by se ale skandál měl týkat také emisí CO2 (ne pouze oxidu dusíku), čímž se tak celá kauza rozšiřuje také na benzínové motory. Mezi další postižené vozy patří například Audi A1, A3, VW Passat nebo Polo. Přestože k automobilkám Daimler ani BMW opět žádná konkrétní zpráva nepřišla, výprodej akcií táhne dolů celý automobilový sektor v Německu. Akcie Volkswagenu padají o téměř 8 % na 102,3 EUR, akcie Daimler odepisují 2 % na 77,7 EUR a akcie BMW zaznamenávají pokles o 1,7 % na 92 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 4.11.2015

Dnešní obchodování na světových akciových trzích bude v režii makrodat a další vlny výsledků společností především z USA. Býčí krev do žil vlil asijským investorům report dat čínského PMI, zatímco v Evropě by trhy mohl podpořit včerejší proslov prezidenta ECB. Draghi totiž prohlási...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.