Zpravodajství

16:01

Průmyslové objednávky v USA poklesly

Za září došlo k poklesu objemu průmyslových objednávek o 1 % oproti odhadovaným 0,9 %. Byla zároveň revidována i čísla za srpen, kde dle nejnovějších dat došlo k poklesu objednávek o 2,1 % namísto dříve odhadovaným 1,7 %.

Komentář

Den ve znamení mírného ochlazení

Dnes je napříč evropskými i americkými trhy patrné mírné oddechnutí po výrazně rostoucím trendu z minulých dní. Včera se dokázal index S&P 500 dostat opět nad 2.100 bodů, a to je poprvé od 11. srpna 2015, kdy Čína devalvovala svoji měnu. Asijské trhy dnes nedokázaly okopírovat včerejší p...

Celý komentář
14:34

Americké burzy částečně umazávají včerejší zisky

S&P 500 otevírá mírným oslabením o 0,2 % na 2099 bodů. Dochází tak ke korekci pondělních více než 1% zisků, díky nimž se index po dvou a půl měsících znovu dostal nad hladinu 2100 bodů. Jediným segmentem, kterému se dnes v USA daří, jsou těžaři ropy díky dnešnímu téměř 2% nárůstu ceny této komodity.

13:10

Snížené investiční doporučení pro UBS

Z dřívějšího "neutral" na "underperform" snižují analytici BofAML své investiční doporučení na akcie UBS. Příčinou je managementem avizovaný slabší výhled hospodaření do dalších období. Titul reaguje oslabením o 5 % na 19 CHF. 

10:06

Výsledky BMW za 3Q investory potěšily

Za uplynulé čtvrtletí automobilka reportovala výnosy na úrovni 22,3 mld. EUR, což naplnilo tržní očekávání. EBIT s 2,35 mld. EUR výrazně překonal odhadovaných 2,16 mld. EUR. Za vyššími než predikovanými maržemi stál zejména příznivý prodejní mix. Akcie BMW však neudržela svůj až 2% růst a nyní odepisuje 1 % na 93,3 EUR. 

8:15

Problémy VW neustávají

EPA (Environmental Protection Agency) včera obvinila VW z toho, že podvodný software používal i u šestiválcových naftových motorů o objemu tři litry. Jde o modely Touareg, Porsche Cayenne, Audi A6, A7, A8 a Q5. Dosud se vědělo, a VW to přiznal, že se podvody týkaly pouze čtyřválců o objemu 2 litrů (Jetta, A3, Golf, Passat). Proti novému nařčení se firma hodlá bránit soudně. Pokud by se nové informace potvrdily, znamenalo by to navýšení povinného svolávání vozů k opravám o 10 tis. ks ke stávajících 500 tis. Horší než samotné náklady na opravy je ale dopad na prestiž firmy. Hlavně na značku Porsche, které se dosud celý skandál s emisemi vyhýbal. Navíc nové zjištění, pokud se potvrdí, přitíží VW u regulátora. Akcie VW reagují poklesem o 4 % na 108 EUR. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.