Zpravodajství

Komentář

Trhy pokračují vzhůru

Po vlažném závěru minulého týdne, způsobeným absencí zajímavých kurzotvorných zpráv, dnešní klidné otevření investory jistě nijak nepřekvapilo. Německý index DAX vstoupil do nového týdne poklesem k úrovni 10.750 bodů (-0,6 %) a na své hladině tak zrcadlil zveřejnění nových makrodat z Číny. PMI z ...

Celý komentář
15:40

Euro dnes posiluje již třetí den v řadě

Poté co prezident ECB Mario Draghi naznačil, že další stimul měnové politiky v rámci kvantitativního uvolňování nemusí být zapotřebí, euro reagovalo posílením téměř vůči všem hlavním měnám. Kurz eurodolaru dnes roste již třetí den v řadě a to na hodnotu 1,103 EUR/USD.

14:57

Visa kupuje svou dříve sesterskou firmu v Evropě

Visa Inc., největší zprostředkovatel bezhotovostních plateb na světě souhlasil s akvizicí společnosti Visa Europe za 21,2 mld. EUR. Cílem transakce je tyto společnosti znovu sjednotit po osmi letech samostatného fungování. Cena akcií společnosti Visa v premarketu klesá o 2,8 % na 75,4 USD.

13:01

Hospodářské výsledky Commerzbank předčily očekávání

Dnes zveřejněné výsledky německé společnosti Commerzbank za 3Q výrazně předčily očekávání analytiků. EBIT dosáhl 429 mil. EUR oproti předpokládaným 319 mil. EUR a čisté zisky dosáhly 207 mil. EUR vůči očekávaným 192 mil. EUR. Společnost také navrhla první dividendu po 8 letech, a to 0,2 EUR za akcii. Banku opouští CEO Martin Blessing, který ji vedl 7 let. Cena akcií dnes roste o 7 % na 10,7 EUR.

10:27

Pozitivní výsledky indexu PMI za průmyslový sektor

Výsledky z průmyslu podle indexu PMI předčily očekávání jak v Německu, tak i v rámci eurozóny. Zatímco analytici očekávali hodnotu tohoto indexu v Německu na 51,6 bodech, ve skutečnosti hodnota dosáhla 52,1 bodu. V rámci eurozóny index PMI za průmysl dosáhl 52,3 bodů oproti očekávaným 52,0 bodům. Trhy reagují pozitivně, přičemž akciový index DAX od svého otevření navyšuje své zisky až na +0,9 % k 10 918 bodům.

10:03

Akcie Valeant dál čelí prodejnímu tlaku

Cena akcií výrobce léčiv Valeant Pharmaceuticals v pátek prodělala pokles o dalších 17 % na cenu 92,3 USD. Pravděpodobnou příčinou je neúspěšná obhajoba titulu ze strany významného akcionáře společnosti Billa Ackmana, který nepřinesl příliš hmatatelných argumentů na podporu firmy, přičemž za příčinu současných problémů označil pouze neschopnost trhu pochopit složitý byznys model firmy a nepříznivé veřejné mínění. Analytická společnost Citron by dnes měla dnes zveřejnit další informace ze svého výzkumu a pozitivně cenu akcie neovlivňuje ani snížení úvěrového ratingu od S&P z BB- na B+.

Komentář

Ranní komentář pro 2.11.2015

I přesto, že v závěru pátečního obchodování na trzích USA došlo k mírnému výběru zisků a index S&P 500 uzavřel o 0,5 % níže, můžeme říjen označit za nejlepší měsíc za poslední 4 roky. V rámci výsledkové sezóny v USA své čísla reportovalo již 341 firem z indexu S&P...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.