Zpravodajství

Komentář

Den výsledků a nízké volatility

Evropské akcie se v průběhu dnešního dopoledne obchodovaly v lehce červených hodnotách s nízkou volatilitou. Tento stav se udržoval až do odpoledních hodin, kdy v 16:00 německý index DAX postupně vyklesal až o 0,7 % na 10.760 bodů. Ze sektorového hlediska byli dnes pod největším tl...

Celý komentář
14:47

Americká ekonomika dál silně roste

Za třetí čtvtletí došlo v USA k růsu HDP o 1,5 % q/q, což naplnilo analytická očekávání. Hlavním tahounem byla nadále spotřeba domácností, která v mezikvartálním vyjádření vzrostla o 3,2 %. 

9:38

Schyluje se k další obří fúzi

Podle WSJ se chystá megafúze mezi Pfizer a Allergan. Prozatím jde o neoficiální informaci s tím, že jednání jsou teprve na začátku. Pokud by se to ale potvrdilo, šlo by o největší fúzi v historii zdravotnického sektoru. Pfizer by za Allergan mohl zaplatit zhruba 113 mld. USD.

8:34

Centrální bankéři Fed se kloní ke zvýšení sazeb už v prosinci

Ze včera vydaného zápisu sepsanému po zasedání měnového výboru Fed vyplývá, že se stále více bankéřů vyjadřuje pro navýšení úrokových sazeb ještě během tohoto roku. Dolar na nové informace reagoval prudkým posílením. Eurodolar se dostal pod hranici 1,1 EUR/USD.