Zpravodajství

Komentář

Trh v očekávání zasedání Fed

Dnešní obchodování na evropských i amerických trzích je stejně jako včera velmi poklidné. Po výrazných nárůstech z konce minulého týdne způsobených holubičím projevem šéfa ECB Maria Draghiho, přichází stagnace. Nyní investoři čekají na reakci další významné centrální banky – americké Fed. Je...

Celý komentář
16:01

Akcie v USA klesají, ropa odepisuje 2 %

Přestože se v dopoledních hodinách dle indexu S&P 500 Futures zdálo, že USA otevře na červené nule, americká data o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby dodala tamním akciím medvědí sentiment. Index S&P 500 aktuálně odepisuje 0,4 %, zatímco průmyslový Dow Jones „pouze“ 0,3 %. Nejvíce táhne dolů americké akcie energetický sektor, který tak reaguje na další propady na ropném trhu. Ropa WTI aktuálně klesá o 2,2 % na hranici 43 USD za barel, zatímco ropa Brent odepisuje 1,7 % na 46,75 USD/barel.

15:19

Peabody Energy svými výhledy zklamala

Výsledky hospodaření za 3Q dnes reportovala společnost Peabody Energy, zabývající se těžbou a prodejem uhlí především pro potřeby výroby elektřiny. Tržby 1,42 mld. USD mírně nad očekáváním 1,4 mld. USD a odhady pokořila i ztráta na akcii 8,13 USD (původní tržní konsenzus byl 8,38 USD). Velice negativně ale investoři přijali prohlášení, že budou elektrárny v roce 2016 spalovat ještě méně uhlí s tím, jak začínají více preferovat levný plyn. Akcie nadále prohlubují dřívější ztráty a klesají o téměř 18 % na 17,85 USD.

14:28

Japonský jen opět jako bezpečný přístav

Velká míra nejistoty panuje před středečním zasedáním Fed s tím, jak investoři nechtějí zbytečně riskovat možné ztráty. Také proto se opět uchylují k japonské měně, která má především v asijské části světa pověst bezpečného přístavu. Japonská měna posiluje značnou měrou oproti všem významným světovým měnám a to již druhý den v řadě. Jen za dnešek připisuje oproti americkému dolaru o 0,6 %, vůči euru o 0,7 % a britské libře dokonce o 1 %.

11:28

Alibabu podpořily rostoucí příjmy z reklamy

Na všech úrovních pozitivně překvapila čínská e-commerce společnost, Alibaba, která pokořila odhady na úrovni tržeb i zisků. Tržby 22,2 mld. yuänů nad odhady 21,29 mld. yuänů a nad očekávání dopadl i zisk na akcii 3,63 vs. tržní konsenzus 3,43 yuänů. Právě vyšší příjmy z reklam, kterými se společnost snaží vyvážit negativní vliv zpomalující ekonomiky, způsobily lepší výsledky. Akcie Alibaby posilují v premarketu o 11 % na 84,8 USD.

10:24

Akcie Tyson Foods kvůli zprávě WHO klesají

O téměř 5 % na 45,1 USD poklesly akcie největšího zpracovatele masa v USA poté, co Světová zdravotnická organizace (WHO) zařadila uzeniny na seznam prokázaných karcinogenů.  Nově se tak uzená šunka, párky nebo slanina nachází ve stejné skupině jako tabák nebo azbest. Uzeniny totiž dle WHO mohou způsobovat rakovinu trávicího traktu. K poklesu akcií Tyson Foods rovněž přispělo včerejší snížené doporučení od JPMorgan z „koupit“ na „držet“. 

Komentář

Ranní komentář pro 27.10.2015

Obchodování na začátku tohoto týdne začalo ve velmi klidném duchu a s nízkou mírou volatility. Rozsáhly americký index S&P 500 se po celou dobu obchodování pohyboval pouze v rozmezí několika málo desetin procenta, když nakonec uzavřel v  0,2% záporu. Nejvýraznějšími ztrátami pr...

Celý komentář
8:48

BASF svými výsledky investory zklamal

Jedna z největších agrochemických společností na světě dnes reportovala výsledky hospodaření za 3Q. Výnosy 17,4 mld. EUR dopadly pod odhady 18,3 mld. EUR stejně jako zisk před zdaněním a úroky 1,6 mld. EUR (očekávání 1,65 mld. EUR). Nepříjemně překvapila německá chemická skupina své investory především svým výhledem celoročních tržeb a zisku, když nově očekává jejich mírný pokles (předtím mírný růst tržeb, resp. stagnace zisku). Hlavním problémem jsou dle společnosti stále klesající ceny ropy, kvůli kterým firma musela zrevidovat její očekávanou cenu na 55 USD za barel, což je ve srovnání s předcházejícími odhady v rozmezí 60-70 USD podstatně nižší číslo.  Akcie proto odepisují téměř 5 % na 72,85 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.