Zpravodajství

Komentář

Evropské trhy dnes stagnují

Po výrazném růstu akciových trhů v minulém týdnu dnes evropské indexy přešlapují na místě. Nebyla zveřejněna žádná kurzotvorná informace a investoři nervózně vyčkávají na středeční zasedání Fedu. Na předchozím zasedání v září, které se neslo v negativním duchu, kdy Yellenová až pří...

Celý komentář
15:36

Prodeje nových domů v USA skončily zklamáním

Během září se v USA prodalo 468 tis. nových domů, což znamenalo 11,5% meziroční pokles. Jde o poměrně silné negativní překvapení vzhledem k tomu, že se všeobecně očekávala pouze stagnace těchto dat. 

11:09

Evropské akcie si po třítýdenní rally dávají pauzu

Evropské akciové indexy dnes mírně klesají ze svých dvouměsíčních maxim, kam se dostaly díky příslibu dalších monetárních stimulů ze strany ECB a snížení povinných minimálních rezerv i úrokových sazeb čínskou centrální bankou. Index Stoxx Europe 600 klesá o 0,3 % na 376 bodů poté, co za minulý týden vzrost o 3,9 %. Klesají také další evropské indexy. FTSE MIB o 0,5 % na 22690 bodů a CAC o 0,6 % na 4892 bodů.

9:21

Volkswagen zákazníkům nejspíše vymění starý vůz za nový

  Koncern Volkswagen se nejspíše namísto oprav vozů spojených se skandálem kolem měření emisí přikloní k výměně celého automobilu. Pouhé opravy by totiž byly příliš zdlouhavé a drahé. Rozdíl v ceně vozů by si doplatili sami zákazníci. Jen v Německu by musel Volkswagen svolat až 2,4 milionu automobilů. Předpokládá se, že náklady spojené s celou kauzou přesáhnou 30 mld. EUR. Dnes akcie Volkswagen stagnují poblíž pátečního závěru na 107,6 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 26.10.2015

Akciové trhy v USA uzavřely páteční obchodování na denních maximech, a to hlavně díky čtvrtečnímu výstupu Maria Draghiho, uvolnění měnové politiky v Číně a pozitivním výsledkům technologických firem. Za celý uplynulý týden index S&P 500 připsal přes 2 %, přičemž k dosažení glob...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.