Zpravodajství

Komentář

Trhy chvátají vzhůru

Mario Draghi, šéf Evropské centrální banky, během včerejší tiskové konference vlil trhům do žil novou, sytě zelenou krev. Potvrzení ochoty ECB k podpoře ekonomiky investoři ocenili velkou ochotou k nákupům a silné růsty se především na evropských trzích udržují i dnes. Německý index DAX...

Celý komentář
14:36

Výsledky technologickým firem v USA podporují růst tamních akciových indexů

Akciový trh v USA postupně maže své letošní ztráty díky rally akcií technologického sektoru, zejména firem Microsoft, Google a Amazon.com. Ty díky svým velmi pozitivním výsledkům hospodaření za 3Q dohromady navýšily svou tržní hodnotu o 100 mld. USD. Ceny akcií zmíněných společností dnes vzrostly nejméně o 7,5 %.

13:10

Čínská centrální banka uvolňuje měnovou politiku

 PBOC dnes přikročila k dlouho očekávanému uvolnění monetární politiky. Hlavní úroková sazba byla snížena o 0,25 p. b. na 4,35 % spolu s depozitní sazbou z 1,75 % na 1,5 %. Došlo také ke snížení povinných minimálních rezerv o 0,5 p. b. Na zmíněné rozhodnutí reagují akciové trhy pozitivně, zejména index DAX 30, který již připisuje 3% na 10813 bodů.

11:10

Zprávy ze zasedání ECB podpořily růst i evropských akciových indexů

K hlavním americkým a čínským akciovým indexům, které včera po překvapivě pozitivních zprávách z tiskové konference ECB zaznamenaly růst, se dnes přidaly i indexy v Evropě. Index DAX po otevření trhu roste o 1,9 % na 10706 bodů, následován indexem EuroStoxx 50, který nyní zaznamenává růst o 1,73 % na 3411 bodů.

9:42

Itálie privatizuje poštovní společnost Poste Italiane

Itálie upsala akcie poštovní společnosti Poste Italiane za 3,1 mld. EUR, čímž se tato událost stává největším IPO v zemi od roku 1999. Jedna akcie společnosti je podle italského ministerstva financí oceněna na 6,75 EUR. Začne se s nimi obchodovat na burze v Miláně během příštího týdne.

8:52

Zveřejnění pozitivních makrodat z eurozóny

 Dnes zveřejněná makrodata ukazatelů PMI v eurozóně dopadla nad očekávání analytiků. Index PMI ve službách překonal odhady hodnotou 54,2 oproti očekáváným 53,5 a index PMI v průmyslu se dostal na hodnotu 52,0 vůči předpovídaným 51,7. Celkové PMI také překonalo předpovědi analytiků na hodnotě 54,0 oproti předpokládaným 53,4.

Komentář

Ranní komentář pro 23.10.2015

Akciové trhy v USA i Evropě včera zaznamenaly značný růst, a to zejména díky prohlášení prezidenta ECB. Draghi byl překvapivě otevřený v komunikaci nástrojů, které centrální banka plánuje použít při podpoře ekonomiky. Výrazně vzrostla pravděpodobnost, že ECB v prosinci přijde s dal...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.