Zpravodajství

Komentář

ECB hýbe trhy

Dopoledne se evropské akciové indexy pohybovaly ve velmi úzkém obchodním pásmu, přičemž index DAX osciloval mezi 10.240 až 10.270 body. Nízká volatilita byla dána vyčkáváním na tiskovou konferenci ECB. I přesto tento vývoj se o zajímavé pohyby postaraly společnosti Orange, která připisovala ...

Celý komentář
13:42

Draghi žene akciové trhy výše

Evropská centrální banka dnes dle očekávání ponechala všechny úrokové sazby beze změn. Velký dopad však měla následná tisková konference Draghiho, ve prezident ECB naznačil možnost přijetí dalších monetárních stimulů, a to už po zasedání v prosinci. Euro po jeho slovech skokově oslabilo až na 1,117 EUR/USD a akcie se dostávají na více než měsíční maxima. DAX posiluje o 2 % na 10 435 bodů. 

12:29

Valeant Pharmaceuticals pod tlakem

Na internetových stránkách www.citronresearch.com vyšel článek, který zpochybňuje kvalitu účetnictví společnosti Valeant Pharmaceuticals International. Podle těchto informací Valenat přes síť spřízněných lékáren nadhodnocuje tržby. Lékárny údajně hromadí zásoby léků, které Valeant vykazuje jako prodané. Management Valeant Pharmaceuticals International několik hodin po zveřejnění tohoto článku závěry tam uvedené rázně popřel. Ve výše zmíněném článku nejsou uvedena žádná čísla, ze kterých by šlo usuzovat, jak velký je potenciální problém. Celá tato záležitost tak zatím zůstává v rovině spekulací a neověřených informací bez konkrétních teoretických finančních dopadů.Nad rámec této kauzy je firma vyslýchána státním zástupcem ohledně zvyšování cen některých léků. Toto není nelegální činnost, nicméně iniciovalo to debatu v americkém Kongresu, jestli by se neměly regulovat ceny léků.Obě tyto informace (článek, ceny léků) jsou negativní pro akcie Valeant Pharmaceuticals International a způsobily pokles ceny akcie o 60 % za poslední 2 měsíce.

9:56

Indexy přešlapují na místě

Od otevření se dnes evropské burzy vyznačují stagnací. Německý DAX 30 se pohybuje ve velmi úzkém pásmu od 10 243 bodů do 10 270 bodů, obdobně se vyvíjí i obchodování na dalších významných trzích. Příčinou je s nejvyšší pravděpodobností vyčkávání investorů na odpolední výstup ze zasedání bankovní rady ECB. 

7:58

Solidní výsledky Daimler za 3Q

Společnost dosáhla tržeb na úrovni 37,3 mld. EUR, což naplnilo očekávání trhu, přičemž reportovaný EBIT s 3,66 mld. EUR překonal odhadované úrovně o 150 mil. EUR. Za solidními výsledky stojí zejména výkonnost divize Mercedes-Benz, které se díky omlazení modelového portfolia daří navyšovat prodeje. Negativním signálem je ale výhled firmy. Letošní poptávka po vozech by měla stagnovat na loňské úrovni, za čímž stojí oslabení prodejů v Číně a slabší výkonnost v Brazílii. Cena akcie stagnuje včerejším závěru kolem 73,5 EUR. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.