Zpravodajství

15:01

Tesla ztrácí dobré hodnocení

Tesle bylo odebráno doporučení ke koupi americkým magazínem Consumer Report, který srovnává a hodnotí výrobky všeho druhu. Důvodem jsou stížnosti mnoha majitelů vozů Modelu S na různé problémy i závažného charakteru. Obecně si stěžují také na kvalitu, na tomto modelu je založen i Model X. To je pro Teslu poměrně silná rána vzhledem k tomu, že jejich elektroauta si na kvalitě a funkčnosti plně zakládají. S tím, jak se jejich produkce zvyšuje, se investoři bojí, že při masové výrobě budou problémy gradovat. Za poslední 2 dny včetně dneška odepsaly akcie kvůli těmto zprávám téměř 8 %.

Komentář

Ferrari vstupuje na burzu

Mnohými investory velmi očekávané IPO automobilové ikony Ferrari dnes dostává reálné obrysy. Po otevření zámořských trhů Ferrari zažívá první obchody a investoři dle očekávání táhnou cenu akcií vzhůru. Přes slibný úvod, ve kterém se cena akcií dostala přes 60 USD (+16 %), však akcie část zisků od...

Celý komentář
13:54

EUR/USD stále bez trendu

Jakoby na místě dnes přešlapuje euro vůči dolaru s tím, jak se rychle blíží zítřejší zasedání ECB a nikdo z investorů nechce příliš riskovat. Volatilita na měnových trzích je na dvouměsíčních minimech zejména díky tomu, že všechny významné centrální banky se prozatím od odvážnějších činů distancují. Euro i americký dolar vůči všem ostatním významným měnám posilují, samotný pár EUR/USD se stále drží na hranici 1,135.

12:31

Generals Motors 3Q

Známá americká automobilka dnes svými výsledky dokázala na míle pokořit analytická očekávání. GM dokonce zaznamenala rekordní zisk před zdaněním a úroky ve výši 3,1 mld. USD a to především díky vysokým prodejům trucků v USA a jen slabými poklesy v Číně (kde prodeje aut zaostávají). V řeči zisku na akcii, GM reportovala 1,5 USD vs. očekávání 1,19 USD a nad odhady dopadly i tržby 38,8 mld. USD (konsenzus 34,4 mld. USD). Akcie GM v premarketu proto posilují o 4,5 % na 35 USD.

9:46

Lam Research koupí KLA-Tencor za 10,6 mld. USD

Po investici Intelu do čínských výroben dnes na trh polovodičů přichází další zajímavá zpráva. Společnost LAM Research, výrobce vybavení a zařízení užívaných při výrobě integrovaných obvodů, dnes oznámil, že hodlá koupit jednoho z konkurentů KLA-Tencor za celkem 10,6 mld. USD. Společnost nabídne stávajícím akcionářům v přepočtu zhruba 67 USD za akcii, což oproti včerejší zavírací ceně činí prémii 24 %. Akcie KLA-Tencor proto vyskočily v premarketu o téměř 19 % na 63,85 USd za akcii, zatímco akcie LAM Research roste o 2,1 % na 71,5 USD za akcii.

9:19

Credit Suisse navýší kapitál o 6 mld. CHF

Rozsáhlou restrukturalizací má projít jedna z největších evropských bank, společnost Credit Suisse. Právě navýšení kapitálu o 6 mld. CHF je jednou z její součástí společně s přeorientováním na bankovnictví ve Švýcarsku a asset management v Asii. K utlumení by naopak mělo dojít u divize obchodování s akciemi. CS rovněž oznámila, že hodlá uspořit do konce roku 2018 na 3,5 mld. CHF pomocí redukce nákladů. Reakce na navýšení kapitálu je mezi investory negativní, akcie aktuálně odepisují 3 % na 24,15 CHF.

8:16

Intel zřejmě investuje do čínských kapacit 5,5 mld. USD

Globálně největší výrobce čipů oznámil, že hodlá investovat do čínských výrobních kapacit, které se specializují na výrobu paměťových čipů, celkem 5,5 mld. USD. Z uvedené částky plánuje investovat 3,5 mld. USD v prvních 3-5 letech, výrobní kapacity by měly produkovat čipy již od poloviny příštího roku. Tuto zprávu ovšem nelibě přijali akcionáři hlavního konkurenta Intelu, společnosti Micron a to i přesto, že obě firmy v Číně spolupracují na základě dohody při výrobě paměťových čipů nové generace, tzv. NAND flash. Intel dospěl k této investici na základě poznatků, že pamě´tové čipy výrazně pomohly Intelu při poklesu poptávky po čipech do PC. Akcie společnosti Micron se včera propadly o téměř 11 % na 17,1 USD, zatímco akcie Intelu odepsal 0,5 % na 33,45 USD.

Komentář

Ranní komentář pro 21.10.2015

Stejně jako včera můžeme i dnes očekávat vývoj akciových trhů pod taktovkou výsledkové sezóny. Ta společně se zítřejším zasedáním ECB funguje jako hlavní hybatel trhů. Ostře sledovaný zámořský index S&P 500 včera zakončil obchodování 0,1 % v mínusu, stejně jako jeho hlavní protějšek, prů...

Celý komentář
7:43

Ferrari při IPO upsalo akcie za 52 USD

Poměrně velký úspěch slaví dlouho očekávaný primární úpis akcií notoricky známé automobilové společnosti – Ferrari. Ocenění totiž skončilo na horní hranici avizovaného upisovacího pásma 48-52 USD, což implikuje tržní kapitalizaci Ferrari na 9,9 mld. USD. Na NYSE se dnes titul začne prodávat pod tickerem RACE, na německém systému Xetra pak pod FR6, obchodování započne někdy po otevření zámořských trhů (15:30). Spin-off zbylých akcií (81 %) vlastněných automobilkou Fiat Chrysler proběhne na začátku roku 2016, akcie budou rozděleny mezi stávající akcionáře FCA přibližně v poměru 1:2,8 (k jedné akcii Ferrari bude potřeba přibližně 2,8 akcií FCA) – přesný poměr ale bude stanoven těsně před vyčleněním.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.