Zpravodajství

Komentář

Trhy pod taktovkou výsledkové sezóny

Americké akciové trhy se od počátku týdne nesly v medvědí náladě, trend se ale na konci včerejšího obchodního dne obrátil. Nejdůležitější události tohoto týdne navazují především na probíhající výsledkovou sezónu, když včera reportovala i poslední z velkých bank – Morgan Stanley. Index ...

Celý komentář
14:51

Harley-Davidson zklamal investory prodejním cílem

Známý americký výrobce motorek dnes reportoval výsledek hospodaření za 3Q. Zisk na akcii 69c. pod odhady 78c. stejně jako tržby 1,14 mld. USD, které zaostaly za tržním konsenzem 1,21 mld. USD. Slabá čísla ovšem dále doprovodilo oznámení, že společnost snižuje výhled celoročního prodejního cíle o 11 tisíc usů na pásmo 265-270 tisíc. Akcie reagují na tyto negativní zprávy propadem o 12,8 % na 48,9 USD.

14:05

Euro v očekávání čtvrtečního zasedání ECB

Mírné zisky dnes zastavily celkem třídenní seanci poklesů na měnovém páru EURUSD, evropská měna v tomto období depreciovala o více než 1 %. Důvodem je očekávané čtvrteční zasedání ECB, kde by měl šéf ECB Mario Draghi hovořit o aktuální inflaci, která se opět dostala do záporných hodnot. Euro oslabovalo především kvůli zprávám, že více než polovina ekonomů počítá se zintenzivněním programu QE ještě v tomto roce. Měnový pár EUR/USD se aktuálně pohybuje okolo úrovně 1,135.

12:23

Energetický a komoditní sektor táhne Evropu dolů

V červených číslech se dnes pohybují především producenti ropy a komodit všeho druhu. Právě včerejší pokles ropy o 3-4 % dnes pocítily společnosti na komodity navázané. Například Tullow Oil odepisuje 5,8 %, BHP Billiton pak 1,7 %, Statoil 1,8 %, Total SA 1,5 % nebo Royal Dutch Shell 1,4 %. 

12:10

YUM Brands! vyčlení čínskou divizi

Společnost YUM Brands! známá především svými značkami KFC, Pizza Hut nebo Taco Bell dnes oznámila, že hodlá vyčlenit čínskou divizi do samostatně veřejně obchodovatelné jednotky. Nová společnost by se měla obchodovat pod názvem Yum! China a samotné rozdělení by mělo být dokončené do konce roku 2016, přičemž by měla být reorganizace daňově osvobozena. Důvodem vyčlenění je nátlak nového aktivistického investora, akcie v pre-marketu připisují 6,5 % na 76,4 USD.

9:01

Čínské akcie rostou na základě spekulací o vládních stimulech

Akcie v Číně dnes uzavřely obchodní den na denních maximech v návaznosti na spekulace, že tamní centrální banka dále uvolní monetární politiku. Tímto krokem by tak zakročila proti nejslabšímu růstu po dlouhých letech. Obavy z pomalého růstu ještě umocňují propady komoditního sektoru, který i dnes táhl čínské akcie dolů. Čím dál více investorů tak sází na stimuly ze strany vlády i CB, index Shanghai Composite dnes připsal 1,14 %.

7:47

IBM 3Q

Známá technologická společnost IBM včera reportovala výsledky svého hospodaření za 3Q. Zisk na akcii 3,34 USD pokořil odhady 3,3 USD, naopak za očekáváním 19,6 mld. USD dopadly realizované tržby 19,3 mld. USD. Společnost zároveň snížila výhled celoročního zisku i cash flow, důvodem je především pomalejší transformace na firmu poskytující cloudové služby a analýzu dat. Právě rychlost zmíněné transformace není tak rychlá, jak se původně plánovalo, což se nakonec odrazilo i v poklesu akcií po trhu o téměř 5 % na necelých 142 USD.

Komentář

Ranní komentář pro 20.10.2015

Úvodní ztráty z včerejšího obchodování v USA byly poměrně rychle vymazány a index S&P 500 tak zakončil na zelené nule. Zámořský akciový trh nejvíce táhly dolů společnosti napojené na ceny komodit. Hlavním generátorem volatility bude i nadále probíhající výsledková sezóna – jen v&nbs...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.