Zpravodajství

Komentář

Opatrný začátek týdne

Poslední měsíce působila Čína na kapitálových trzích značnou nervozitu a v dnešních ranních hodinách našeho času byla reportována velmi významná čínská makrodata. Šlo především o vývoj maloobchodních tržeb (+10,9 %, odhad + 10,8 %), meziroční změnu v průmyslové produkci za září (+5,7 %,...

Celý komentář
12:23

Morgan Stanley s horšími výsledky za 3Q

Investiční banka reportovala zisk na úrovni pouze 0,48 USD/akcii, přičemž se očekávalo až 0,63 USD/akcii. Zklamaly také výnosy s 7,8 mld. USD oproti odhadovaným 8,5 mld. USD. Na výkonnosti Morgan Stanley se negativně podepsala slabá výkonnost divize obchodování s dluhopisy a také propad čínských trhů. V předobchodní fázi klesají akcie banky o 5,6 %. 

10:03

Evropské indexy přidávají přes půl procenta

Akciové trhy v Evropě posilují třetím dnem v řadě, přičemž německý DAX 30 přidává 0,8 %, francouzský CAC 40 roste o 0,3 % a italský FTSE MIB posiluje o 0,5 %. Za příznivým sentimentem dnes stojí zejména absence případného negativního překvapení z Číny a příznivý start výsledkové sezóny v USA. 

8:02

Čína roste rychleji, než se čekalo

Za třetí čtvrtletí vzrostl čínský HDP o 6,9 % y/y, přičemž se čekalo posílení ekonomiky jen o 6,8 % y/y. Za lepším výsledkem stojí zejména stále robustní sektor služeb a domácí spotřeba. Přítěží je naopak stále slábnoucí výkonnost průmyslu a snižující se export. 

Komentář

Ranní komentář k 19.10.2015

Dnes nad ránem našeho času byla reportována velmi významná čínská makrodata. Konkrétně šlo o vývoj maloobchodních tržeb (+10,9 %, odhad +10,8 %), meziroční změnu v průmyslové produkci za září (+5,7 %, odhad +6 %) a vývoj HDP za třetí čtvrtletí (+6,9 %, odhad +6,8 %). Vzhledem k tomu, že Čína...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.