Zpravodajství

Komentář

Nárůsty napříč trhy

Dnešní růsty začaly již v Asii (Čína +2,3 %), pokračovaly v Evropě (aktuálně +1,3 %) a přenáší se v tlumené míře i na americké trhy (až +0,6 %). Obchodování v USA je ovlivněno hlavně počínající výsledkovou sezónou a stále pokračující nejistotou kolem začátku zvyšování úrokovýc...

Celý komentář
14:41

Americké indexy umazávají včerejší ztráty

Index S&P 500 zhruba hodinu po zahájení obchodování přidává 0,5 % a maže tak prakticky všechny včera utržené ztráty. Nejvíce se daří finančnímu sektoru, kde hned několik významných bank reportovalo příznivé hospodářské výsledky. Pod tlakem zůstává jen segment základních materiálů. 

12:11

Sázky na zintenzivnění QE rostou

Euro dnes oslabuje prakticky vůči všem významným světovým měnám. Oproti americkému dolaru ztrácí 0,3 % a vůči japonskému jenu dokonce až 0,9 %. Příčinou prodejního tlaku na společné evropské měně je zintenzivnění spekulací ohledně možného rozšíření měnových stimulů Evropskou centrální bankou. Bankovní rada této centrální banky bude zasedat už příští týden, konkrétně k 22. říjnu. 

8:22

Pegas Nonwovens již bez nároku na dividendu

Akcie tohoto výrobce netkaných textilií se dnes na BCPP obchodují poprvé bez nároku na letošní dividendu stanovenou na 1,15 EUR. Titul reagoval poklesem ze včerejších 778 CZK na aktuálních 765 CZK. Dividenda bude fyzicky vyplacena k 28.10. 

6:48

S&P 500 uzavírá pod 2000 body

Zámořské indexy se téměř po celou dobu včerejšího obchodování pohybovaly v záporných úrovních. S&P 500 nakonec uzavřel slabší o 0,5 %, čímž se dostal pod významnou psychologickou hladinu 2000 bodů. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.