Zpravodajství

Komentář

Trhy hledají směr

Úvodem dnešního evropského obchodování znělo poslední dobou již mnohokrát omílané téma - Čína. Před otevřením trhů byla reportována čínská spotřebitelská inflace, která klesla z 2 % na 1,6 %. Horší čísla se po otevření projevila prohloubením negativního sentimentu ze včerejška a německý inde...

Celý komentář
15:15

Wal-Mart ohlásil pokles zisků v 2016

Akcie společnosti Wal-Mart se propadly nejvíce za posledních 6 let poté, co společnost oznámila, že očekává pokles zisků v příštím fiskálním roce (FY2017). Zisky by tak nově měly poklesnout o 6-12 %, zatímco se očekával růst o 4 %. Negativní reakci nedokázalo utlumit ani navýšení buybacku z 15 na 20 mld. USD. Akcie aktuálně oslabují o 8,7 % na 60,9 USD za akcii. 

13:38

Dolar po neuspokojivých datech z maloobchodu klesá

Dnes v 14:30 byla reportována data o maloobchodních tržbách v USA. Nová čísla investory zklamala, což se nakonec odrazilo i v oslabení amerického dolaru. Ten deprecioval vůči všem významným měnám – například oproti britské libře o 1,1 % na GBP/USD 1,541 nebo vůči euru o 0,6 % na EUR/USD 1,144, čímž se dostal blízko minim ze září.

13:01

Výsledky z bankovního sektoru USA za 3Q

Dnes a zítra došlo/dojde k reportům hospodářských výsledků bankovních institucí v USA. Mezi dnešní patří JPMorgan, Bank of America a největší banka světa (co do tržní kapitalizace) Wells Fargo. JPMorgan zklamala investory na úrovni zisků i tržeb, za což může především horší výkonnost hypoteční a trading divize. To Bank of America překvapila investory v pozitivním světle, když naopak tržní očekávání na obou zmíněných úrovních pokořila zejména díky rychleji rostoucím tržbám a poklesu právních nákladů. Mírně nad odhady oznámila tržby a zisk i banka Wells Fargo, která překvapila především úrokovými příjmy z nových půjček. Celkově jsou však reakce akcií v premarketu smíšené - JPMorgan -1,5 % na 60,6 USD, Bank of America +1,5 % na 15,75 USD a Wells Fargo -1 % na 51,35 USD.

10:03

E.ON prodá norskou divizi firmě DEA za 1,6 mld. USD

V Evropě známá německá energetická společnost působící v oblasti utilit dnes oznámila, že hodlá prodat norskou divizi zabývající se průzkumem a produkcí společnosti DEA. Celá transakce by měla dosáhnout objemu 1,6 mld. USD, akcie E.ON jsou aktuálně nejvýkonnější z celého indexu DAX, když připisují 1,5 % na 9,25 EUR.

9:32

Průmyslová produkce v eurozóně klesla

V 11:00 dnes byla vydána makrodata ohledně průmyslové produkce, která za měsíc srpen vykázala meziroční růst o 0,9 %, zatímco trh předpokládal s růstem 2x vyšším. V poklesu produkce se tak nejspíš již projevila nižší čínská poptávka, která z Evropy importuje mnoho výrobků. Akciové trhy v Evropě na tato makrodata reagovala pouze dočasným poklesem, pořád se tak drží v červených číslech – například index Euro Stoxx 600 aktuálně odepisuje 0,5 %.

8:31

Intel 3Q

Americký polovodičový gigant Intel reportoval po uzavření trhu v USA výsledky svého hospodaření za 3Q. Zisk na akcii 64c. překonal původní odhady 59c. a nad očekávání 14,2 mld. USD dopadly i tržby 14,5 mld. USD. I přes pozitivní provozní výsledky však akcie po trhu spadly o necelé 3 % na 31,1 USD kvůli negativnímu výhledu poptávky od korporátních klientů, což může způsobit utlumení prodejů serverových čipů. Právě do těch byly vkládány velké naděje investorů po propadu trhu stolních počítačů, což se nakonec odrazilo i v klesající ceně akcií.

8:11

Vonovia nabídla za Deutsche Wohnen 9,9 mld. EUR

Známá německá realitní společnost Vonovia, která se před nedávnem usídlila mezi třiceti prominentními společnostmi kótovaných na hlavním indexu DAX, podala nabídku na převzetí konkurenční firmy Deutsche Wohnen. Případná proběhnuvší transakce by zřejmě dosáhla objemu necelých 10 mld. EUR, což při ceně akcií společnosti Deutsche Wohnen znamná 10% prémii. Celá transakce ale závisí na tom, zdali Deutsche Wohnen bude dále usilovat o akvizici firmy LEG Immobilien - v takovém případě by totiž Vonovia již neměla na celou transakci dostatek prostředků. Akcie společnosti Vonovia klesají o 4,7 % na 27,6 EUR, akcie Deutsche Wohnen rostou o 1,7 % na 24,6 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 14.10.2015

Akcie v USA včera v průběhu dne postupně do svých kotací zapracovávaly vliv negativních čínských makrodat, což se nakonec odrazilo v poklesu indexu S&P 500 o 0,7 %. Jednalo se tak o první mírnější korekci po předchozích čtyřech dnech býčího sentimentu. Nejvíce index táhl dolů f...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.