Zpravodajství

15:03

Americké indexy se dostaly do zelených čísel

Po úvodních více než 0,5% poklesech se sentiment na amerických akciových indexech obrátil na stranu býků. Přestože to zdaleka neznamená, že dnes akcie v zeleném kabátě nakonec uzavřou obchodní den, jde vidět, že čínská makrodata prozatím neovlivňují americké akcie tak jako jejich evropské protějšky - i ty ale dokázaly během poslední hodiny umazat i více než polovinu ztrát. Index S&P 500 posiluje o 0,2 % stejně jako průmyslový index Dow Jones.

Komentář

Čína opět ovlivňuje trhy

Dnešní otevření na evropských trzích bylo ovlivněno především makrodaty z Číny. Klesající exporty a zejména importy čínské ekonomiky potvrdily obavy ze slábnoucí čínské poptávky po zahraničním zboží. Především výrobci aut a producenti komodit táhnout indexy směrem dolů. Index DAX aktuálně kl...

Celý komentář
14:03

RWE a E.ON zařazeny na list nejméně preferovaných akcií v sektoru

Po včerejších růstech, které způsobil průchod RWE i E.ON vládními stress testy dostatečných rezerv vztahujících se k budoucím nákladům na uzavírání jaderných elektráren se dnes na akciích obou společností objevil přesně opačný sentiment. RWE odepisuje 6 % (12,6 EUR) a E.ON 5 % (9,13 EUR) poté, co byly obě společnosti zařazeny firmou Kepler Cheuvreux na list nejméně preferovaných společností v sektoru utilit. K poklesu akcií obou firem přispělo také vyjádření šéfa RWE, jenž prohlásil, že se německé obyvatelstvo stále více uchyluje k energetické samostatnosti.

13:29

Britská libra na základě dat o inflaci oslabuje

Britská měna dnes dosáhla nejnižší úrovně vůči euru za posledních 8 měsíců. Důvodem jsou reportovaná data ohledně inflace ve Velké Británii. Cenová hladina se zde nečekaně dostala do záporných čísel. Přestože nízká (záporná) inflace podporuje tezi silnější měny, libra oslabila z důvodu očekávání, že Bank of England kvůli deflační hrozbě oddálí zvýšení úrokových sazeb. Měnový pár GBP/EUR tak aktuálně oslabuje o 1 % na úroveň 1,3355.

12:49

Johnson & Johnson 3Q

Společnost vyrábějící řadu produktů zejména ve zdravotnických potřebách dnes reportovala výsledky hospodaření za 3Q.  Zisk na akcii 1,49 USD nad očekávání 1,45 USD, zatímco výnosy 17,1 mld. USD zaostaly za tržním konsenzem 17,5 mld. USD. Společnost navíc ohlásila buyback v objemu 10 mld. USD (4 % tržní kapitalizace), tedy 2x tolik co minulý rok. Akcie v pre-marketu klesají o 1,8 % na 94,3 USD za akcii.

9:15

AB Inbev zřejmě koupí SABMiller za 106 mld. USD

Největší transakce tohoto roku a v historii celého pivovarnictví zřejmě čeká společnosti AB InBev a SABMiller, dva největší výrobce piva na světě. AB InBev totiž po sérii několika nabídek nakonec nabídl 44 GBP za akcii, které už představenstvo SABMilleru doporučí akcionářům přijmout. Vzniklý gigant tak ovládne třetinu globální produkce piva a jeho tržní kapitalizace nebude daleko od 250 mld. USD, čímž se zařadí mezi největší společnosti světa. Cena 44 GBP za akcii je oproti uzavíracímu kurzu z 15. září o 46 % vyšší. Největší problém tak nyní bude protlačit tuto fůzi přes regulatorní úřady, což se zřejmě neobejde bez značného rozprodávání majetku na trzích s vysokým společným podílem. Akcie SABMiller aktuálně posilují o 9 % na 39,5 GBP, zatímco akcie AB InBev přidávají 1,4 % na 99,75 EUR.

8:42

Švýcarsko uvalí na banky vyšší pákový poměr

Poměrně negativní zpráva dnes vyšla pro akcionáře největších švýcarských bank, kterým tamní vláda navýší pákový poměr na 5 %. Tento poměr určuje výši kapitálu ve srovnání s celkovými aktivy bank, což při vyšší potřebě kapitálu znamená méně vyplacených prostředků pro akcionáře. Švýcarská vláda tímto krokem zamýšlí vyšší ochranu před rizikem kolapsu, Basilejský výbor pro bankovní dohled například stanovil nutnost alespoň 3 %. Nejvíce tím utrpí banky UBS, jejíž cena akcií je silně závislá na vysokém očekávání růstu dividend a Credit Suiise, jejíž horší kapitálová vybavenost bude znamenat vyšší potřebu ředění akcionářského kapitálu. UBS aktuálně odepisuje 2,6 % na 18,55 CHF, zatímco akcie Credit Suisse klesají o 2,4 % na 23,6 CHF.

8:08

Čínská makrodata poslala globální akcie dolů

Poměrně významná makrodata byla dnes v ranních hodinách vydána v Číně ohledně exportu a importu čínské ekonomiky. Zatímco export -3,7 % pokořil odhady nastavené na -6 %, import -20,4 % zaostal za očekáváním -16 %. Přestože samotný čínský index nakonec posílil o marginálních 0,2 %, evropské a americké akcie se ocitly v červených číslech. Slabý čínský import totiž znamená slabou čínskou poptávku po zahraničním zboží, což poškodí všechny proexportně založené společnosti, které do Číny vyvážejí své výrobky. Německý index DAX klesá aktuálně o 1 %, zatímco Futures S&P 500 indikují otevření USA o 0,4 % níže.

Komentář

Ranní komentář pro 13.10.2015

Hlavním hnacím motorem dnešních akciových trhů budou dlouho očekávaná a významná makrodata z Číny, která dnes vyšla v brzkých ranních hodinách. Jedná se o zahraniční export, který při meziročním poklesu o 3,7 % překonal tržní očekávání nastavené na -6 % a import, který naopak se snížení...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.