Zpravodajství

Komentář

Výsledková sezóna začíná

Na evropských trzích je to dnes jako na houpačce. Německý index DAX je toho zářným příkladem. Chvíli v zelených, chvíli v červených číslech a zase naopak, ale pořád okolo otevíracích hodnot 10.090 bodů. Je evidentní, že burzám chybí nový růstový impuls. Zhruba hodinu od zahájení obchodování ...

Celý komentář
14:07

Eli Lilly končí s vývojem léku proti vysokému cholesterolu

Příčinou ukončení výzkumu jsou nedostatečné výsledky v klinických testech. Firma tím ztrácí nejen peníze a čas spojený s dosavadním výzkumem ale hlavně budoucí zisky, které by vzhledem k atraktivitě tohoto léku mohly být v řádech až miliard dolarů. Akcie společnosti reagují poklesem o 7 % na 79,8 USD. 

12:25

AB InBev nevzdává boj o SABMiller

Skupina Anheuser-Busch InBev dál bojuje o převzetí dosud konkurenčního pivovarského giganta SABMiller. Nově firma nabízí až 43 GBP za akcii oproti dřívějším 42,15 GBP. Konečná nabídka musí padnout do 14. října, jinak z nabídky úplně sejde.  

9:26

Úpis akcií Ferrari se blíží

Cenové pásmo pro IPO bylo stanoveno v rozpětí 48-52 USD za akcii. Upisováno bude 17,2 mil. ks akcií, což indikuje maximální objem celé transakce na 0,89 mld. USD. Akcie Ferrari by se měly obchodovat na burze NYSE pod tickerem RACE a to už od příštího týdne. K samotnému IPO totiž dojde pravděpodobně 20. října. 

8:09

DAX navyšuje své zisky

Za uplynulý týden si německý index DAX připsal téměř 6% zisk a znovu uzavřel nad úrovní 10 tis. bodů. Dnes jsou tyto zisky ještě navyšovány, přičemž index přidává další 0,5 % a pohybuje se kolem 10 150 bodů. Nejvýraznějšího růstu dosahuje sektoru utilit, zaostávají naopak telekomunikace. 

Komentář

Ranní komentář pro 12.10.2015

Páteční obchodování v USA příliš rozruchu nepřineslo. Index S&P 500 se již od svého otevření pohyboval ve velmi úzkém pásmu v rozmezí pouhých tří desetin procenta od čtvrtečního závěru. Ke konci obchodování se index dostal na zelenou nulu, konkrétně +0,07 % na 2015 bodů. Za uplynulý...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.