Zpravodajství

Komentář

Vstup do nového čtvrtletí se akciím vydařil

Významné akciové trhy, a to prakticky po celém světě, zažily v tomto týdnu citelné nárůsty. Německý index DAX se již přesvědčivě odpoutal od úrovně 9.500 bodů a dokonce znovu prorazil hladinu 10.000 bodů. Dnes přidává další 1 %, přičemž se aktuálně pohybuje jen mírně pod 10.100 body. Obdobně...

Celý komentář
14:27

Ropa dnes odevzdává část svých zisků

Po včerejším růstu o 3,4 % dnes ropa typu WTI mírně klesá, konkrétně o 0,2 % na 49,3 USD za barel. I tak však tento týden byl pro cenu černého zlata nejlepším od srpna letošního roku. Ropě pomáhají zejména spekulace o možném dalším útlumu těžby v USA a také napjatá situace na Blízkém východě.  

11:25

Evropské indexy rozšiřují své včerejší zisky

Dnes posilují zejména akcie firem napojených na ceny komodit. Ze zápisu z posledního zasedání Fed vyplynulo, že se bankéři do zvyšování sazeb hrnout nebudou, což vedlo k oslabení dolaru a podpoření komodit. Žádná zajímavější makrodata by dnes již neměla být reportována, výraznějším impulsem pro evropské obchodování tak zřejmě bude až otevření zámořských burz. 

6:54

O akcie Ferrari je zájem

Dle nových neoficiálních informací by se mohla valuace Ferrari po IPO dostat až na 11 mld. EUR, přičemž dosud se za strop považovalo 10 mld. EUR. Oficiálně by ke zveřejnění cenového rozpětí pro primární úpis akcií mohlo dojít již dnes. V příštím týdnu pak bude vrcholit road show a k samotnému IPO by mohlo dojít už po 13. říjnu. Akcie Fiat Chrysler Automobiles, dosavadního největšího akcionáře Ferrari, v reakci na nové zprávy reagovaly posílením o 4,6 % na 15,5 USD. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.