Zpravodajství

Komentář

Čtvrteční obchodování příliš rozruchu nepřineslo

Po několikadenní přestávce se začalo obchodovat na Šanghajské burze, která uzavírala 3 % v zelených číslech. Na mírně slabším začátku dnešního obchodování se podepsaly nižší německé exporty za srpen způsobené horším stavem ekonomik rozvíjejících se zemí. Během dne nedocházelo k žádným výraznějším...

Celý komentář
14:54

eBay se v září příliš nedařilo

Za uplynulý měsíc vzrostly společnosti eBay tržby o 1,1 %, což je nejnižší posílení od února 2011. Zároveň to znamená citelné zaostátní oproti konkurenční společnosti Amazon, které tržby za září vzrostly o 19,2 %. Akcie eBay reagují poklesem o 6 %. 

13:46

Zámořské burzy v úvodu oslabují

Akciové indexy v USA nepokračují ve včerejším posilování, přičemž například S&P 500 krátce po otevření oslabuje o 0,4 % na 1989 bodů a obdobně se vyvíjí i Nasdaq či DJIA. Nejvíce pod tlakem je stejně jako v Evropě sektor telekomunikací, v zelených číslech se drží pouze chemický průmysl. 

9:55

Evropské indexy přešlapují na místě

Vzhledem k tomu, že nepřišel žádný výraznější impuls, pohybují se dnes evropské burzy poblíž včerejších závěrečných úrovní. Poměrně nízká volatilita by měla vydržet až do vydání makrodat z USA. Zajímavý bude zejména report změny počtu žádostí v nezaměstnanosti ve 14:30 a hlavně pak vydání zápisu ze zasedání Fed v minulém měsíci. 

8:27

Čínské burzy znovu otevřely

Po týdnu, kdy se v Šanghaji kvůli oslavám státního svátku neobchodovalo, dnes čínské burzy znovu otevřely. Index Shanghai Comp. připsal 3 % na 3143 bodů. Významnější makrodata vyjdou v příštím týdnu, konkrétně 13.10. bude zveřejněn vývoj zahraničního obchodu Číny za září. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.