Zpravodajství

Komentář

DAX opět přes 10.000 bodů

Dnešní obchodní seance se nesla v optimistickém duchu. Německý index DAX překonal psychologickou hranici 10.000 bodů a koriguje tak propady z minulých týdnů. Optimismus se vrátil na akcie Volkswagenu (104,5 Eur; +7,6 %) díky prohlášení, že svolané automobily postižené skandálem s e...

Celý komentář
14:53

Zásoby ropy vzrostly nad očekávání

Více jak 1 % ze zisků ukrojila ropa Brent i WTI, která si tak chvíle nad úrovní 50 USD za barel užila pouze na chvíli. Agentura DOE totiž zveřejnila růst zásob ropy v USA o 3 miliony barelů, zatímco tržní očekávání byla nastavena na „pouhých“ 2,5 milionů. Z až 2% růstů tak ropa Brent posiluje o 1 % na 52,4 USD za barel, zatímco americká WTI posiluje o 0,4 % na 48,75 USD/barel. 

13:04

Euro oslabuje v reakci na německá makrodata

Překvapivý pokles srpnové průmyslové produkce způsobil největší pokles evropské měny v tomto týdnu. Právě tato data opět roztočila kolovrátek spekulací o potřebě dalšího stimulu ze strany ECB. Euro tak oslabilo vůči všem významným světovým měnám, EURUSD se aktuálně pohybuje na úrovni 1,124 a EURJPY na 135,2 - vůči oběma měnám oslabuje euro o 0,2 %.

10:46

DAX atakuje hranici 10 000 bodů

Již čtvrtý růstový den v řadě se německý index 30 prominentních akciových společností přibližuje hranici 10 000, kterou již v minulosti několikrát překonal. I dnes se jí při 1% posílení dotkl, přesto se po většinu času pohybuje těsně pod ní. Aktuálně DAX připisuje 0,8 % na 9884 bodů, tažen zejména automobilovým sektorem (VW +6,6 %, BMW +3,3 %, DAI +2,8 %).

8:56

VW přislíbil opravení svolaných motorů do konce 2016

Nový CEO německého automobilového koncernu Volkswagen Matthias Mueller přislíbil dokoncčení opravy svolávaných vozů dotčených emisní kauzou. Vozy by se měly začít svolávat již v lednu 2016 a opraveny by měly být do konce roku. U většiny aut by prý mělo dojít pouze k reprogramování softwaru, pouze u malé části by mělo dojít k výměně fyzických dílů nebo celého auta. Akcie Volkswagenu v dnešní obchodní seanci posilují o 6,1 % na 103 EUR.

8:33

Samsung po výsledcích vystřelil vzhůru

Největšího jednodenního růstu za posledních 6 let se dočkaly akcie hlavního konkurenta společnosti Apple, jihokorejského Samsungu. Ten dnes v noci reportoval výsledky za 3Q – tržby vzrostly o 7,5 % na 51 bilionů KRW (očekávání 50,6 bilionů KRW) a provozní zisk 7,3 bilionů KRW pokořil tržní odhady 6,7 bilionů KRW. Společnosti pomohla slabá korejská měna, nová řada vlajkové lodi společnosti – mobily řady Galaxy a vyšší prodeje čipů a displejů. Akcie tak v reakci na tuto zprávu posílily o 8,7 % na 1,25 milionů KRW.

8:02

AB InBev podal novou nabídku SABMilleru

Velmi sledovaná jednání právě probíhají mezi dvěma největšími pivovary na světě, kteří jednají o přátelské akvizici. AB InBev, sám vzniklý několika fůzemi v minulosti, podal v nedávné době již 2 nabídky na převzetí a to 38 GBP a poté 40 GBP za akcii. To společnost SABMiller odmítla s tím, že férovou cenu vidí blíže k úrovni 45 GBP. Dnes však AB InBev podal nabídku 42,15 GBP, kterou už hlavní akcionář, skupina Altria Group, považuje za atraktivní. Jednání stále probíhají, nyní Altria urguje ostatní vlastníky k dalšímu jednání. Akcie SABMilleru po včerejším poklesu dnes posilují o 3 % na 37,3 GBP.

Komentář

Ranní komentář pro 7.10.2015

Obchodování v Evropě i USA včera probíhalo za poměrně nízké volatility a podprůměrně nízkých zobchodovaných objemů. Až na průmyslový index Dow Jones, který posílil o 0,1 %, uzavřely obchodování v červených číslech všechny významné americké indexy (např. index S&P 500 -0,4 %). Největ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.