Zpravodajství

14:47

MMF snižuje globální výhledy růstu ekonomiky

Mezinárodní měnový fond dnes vydal očekávanou zprávu, která počítá s nižším než dříve očekávaným růstem globální ekonomiky. Důvodem jsou zejména náchylné země rozvojových trhů, nově vydaný odhad počítá s růstem v 2015 3,1 % (původně 3,3 %) a horšího výhledu se dočkal i rok 2016 (+3,6 % vs. předcházející odhad +3,8 %). Kromě zmíněných problémů u zemí „emerging markets“ MMF uvedl také recesi v Rusku a Brazílii nebo pomalý rozjezd EU a Japonska. Naopak, výhled růstu pro nejsilnější ekonomiku světa, USA, zvýšil o desetinu procentního bodu na +2,6 %.

14:32

PepsiCo 3Q

Jeden z největších světových producentů nealkoholických nápojů, společnost PepsiCo, dnes reportovala výsledky hospodaření za 3Q. Ty bez započtení jednorázových vlivů dosáhly úrovně zisku na akcii 1,35 USD (očekávání 1,26 USD) a tržeb 16,3 mld. USD při původních odhadech 16,1 mld. USD. Lepším výsledkům dopomohly především vyšší ceny nápojů a svačinek, ale i přesto se hospodaření neobešlo bez problémů ve Venezuele – při započtení těchto jednorázových vlivů klesne zisk na akcii na pouhých 36 centů. Akcie aktuálně posilují o 2 % na 97,7 USD.

12:11

SABMiller zamítl neformální nabídku AB InBev

Poté, co dnes pivovar SABMiller reportoval růst prodané produkce za 2Q (i přes pokles tržeb) vydala společnost další důležitou zprávu. Společnost totiž zamítla neformální nabídku na převzetí ze strany největšího pivovaru na světě, AB InBev. Ten podal nabídku v hodnotě 66,4 mld. GBP/40 GBP za akcii (100 mld. USD), což se nezdálo důležitým akcionářům ani výkonným pracovníkům společnosti dost. Ti podle svého vyjádření vidí férovou cenu akcie spíše k úrovni 45 GBP/akcie, což by implikovalo tržní kapitalizaci 73 mld. GBP. Jednalo by se tak o největší fůzi v roce 2015. Akcie SABMiller v reakci na tyto zprávy prohlubují ztráty z úvodu dne, aktuálně odepisují 3,1 % na 36,47 GBP.

10:47

Mercedes-Benz zveřejnil objemy prodejů za rok 2015

Známý výrobce prémiových vozů Mercedes-Benz dnes představil čísla prodejů za prvních 9 měsíců. Celkový nárůst na produkci 1,46 milionů vozů znamená meziroční růst o 16 %, pozitivní překvapení došlo především u dat z Číny, kde prodeje za září vzrostly meziročně o 53 %. Jelikož prodeje značky Mercedes-Benz tvoří více než 50 % veškerých tržeb společnosti Daimler, jde pro akcie této společnosti o velmi pozitivní zprávu. Ty aktuálně přidávají 2,3 % na 67,95 EUR a táhnou tak automobilový trh směrem vzhůru.

8:22

S&P 500 zažívá nejdelší růstovou seanci v 2015

Již pátý den v řadě včera posilovaly akcie v USA, o čemž svědčí i nezanedbatelný růst široce sledovaného indexu S&P 500 o 1,8 %. Za těmito růsty tak stála jednak lepší data z Číny a také snížená pravděpodobnost, že americký Fed zvýší sazby ještě letos. Tato pravděpodobnost se aktuálně pohybuje na úrovni 35 %.

8:03

SABMiller reportoval pokles v tržbách za 2Q

Jeden z největších světových výrobců piva, společnost SabMiller, reportovala i přes růst objemu produkce pokles tržeb o 9 %. Důvodem tohoto poklesu je oslabení měn rozvojových trhů, jenž tvoří podstatnou část tržeb společnosti. Akcie společnosti v návaznosti na tuto zprávu dnes odepisují 1,7 % na 37 GBP.

Komentář

Ranní komentář pro 6.10.2015

Obchodování na světových burzách se včera neslo ve velice pozitivním duchu. Akcie v USA zaznamenaly posílením o 1,8 % v případě S&P 500 již pátý den v zelených číslech, zatímco akcie v Evropě připsaly úctyhodná 3 %. Za těmito růsty však nestála ani tak včera reportovaná ma...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.