Zpravodajství

Komentář

Investoři se vrací do pozic

Zámořské indexy v pátek i přes negativní otevření zakončovaly obchodování výrazně v zeleném. Pozitivní vlna se dnes přihnala i na trhy v Evropě, kde německý index DAX zahájil obchodní seanci silným pohybem k úrovni 9.700 bodů (+1,5 %). Index však u těchto úrovní nezůstal a pozvolným růstem s...

Celý komentář
13:54

Vláda Spojeného království prodává akciový podíl v Lloyds

Objevily se spekulace, že vláda Spojeného království uvažuje o prodeji akcií Lloyds Banking Group v hodnotě 2,5 mld. GBP. K realizaci transakce by mělo dojít na počátku příštího roku. Cena akcií této bankovní skupiny dnes roste o 0,7 % na 77,3 GBp.

12:33

Fond Trian investuje do General Electrics

 Trian Fund Management, jehož spoluzakladatelem je americký aktivistický investor Nelson Peltz, nakoupil akciový podíl za 2,5 mld. USD v General Electric. Tato investice je pro Trian největší položkou v jeho portfoliu, přičemž se z firmy stává desátý největší akcionář General Electric. Cena akcií General Electric během pátečního obchodování vzrostla o 4,2 % na 26,5 USD.

10:45

Cena akcií společnosti Glencore zažívá v posledních dnech výrazný růst

Po zveřejnění zpráv analytiků, o tom že obavy o solventnost komoditní společnosti Glencore jsou neopodstatněné, došlo k výraznému nárůstu cen akcií této společnosti. Na londýnské burze vzrostl tento titul jen od konce září o 49 % na cenu 102,4 GBp.

10:13

Potash Corp. stahuje návrh na převzetí K+S

 Akcie předního světového dodavatele hnojiv, společnosti K+S, zažívají propad poté, co společnost Potash Corp. stáhla nabídku na převzetí této firmy. Oficiálním zdůvodněním odvolání nabídky má být nezájem o převzetí ze strany managementu společnosti K+S, pokles cen komodit a volatilní akciový trh. Díky tomu došlo k poklesu ceny akcie K+S o 19,8 % na 24,9 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 5.10.2015

Na páteční horší výsledky trhu práce Spojených států reagovaly americké indexy výraznějším poklesem. Tato ztráta však byla během dne smazána zejména díky následnému oslabení dolaru vzhledem ke snížení pravděpodobnosti letošního zvýšení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky Fed. Tato ...

Celý komentář
8:12

Volkswagen znovu svolává zasedání dozorčí rady

Již tuto středu se znovu sejde dozorčí rada koncernu Volkswagen za účelem projednání nového vývoje kolem kauzy Dieselgate. Podle nařízení německého regulátora musí automobilka k tomuto datu také představit plán, jakým způsobem dojde k opravě nevyhovujících vozů. Akcie společnosti nyní klesají o 4,8 % na cenu 88 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.