Zpravodajství

Komentář

Evropské trhy posilují i přes horší americká makrodata

Evropské trhy při otevření posilovaly díky pozitivnímu sentimentu vyvolaném příznivějším závěrem obchodování v USA. Lepší sentiment podpořily i další oznámené stimuly v Číně, které mají podpořit růst ekonomiky. Kromě snížení daní při koupi automobilů budou kupující nového domu muset nov...

Celý komentář
14:41

Rada pro finanční stabilitu plánuje zvýšení regulace pro banky představující systémové riziko

 Podle uniklých informací Rada pro finanční stabilitu přišla s novými pravidly ohledně potřebných rezerv v případě nadměrných ztrát, které se vztahují na největší světové banky.  Účinnost těchto pravidel má být stanovena na rok 2019, kdy banky představující systémové riziko budou muset mít kapitál dostupný pro případ krytí ztrát způsobených krizí ekvivalentní 16 % jejich rizikových aktiv. V roce 2022 se zmíněná hodnota má zvýšit na 18 %.

13:56

Kurz EUR/USD posiluje v reakci na výsledky pracovního trhu v USA

 Kurz EUR/USD dnes posiluje o 1 %, čímž se tento měnový pár dostává na svá dvoutýdenní maxima. Děje se tak poté, co dnes uveřejněné výsledky z trhu práce v USA hrubě nenaplnily očekávání analytiků. Znovu se tak snížila pravděpodobnost brzkého zvýšení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky Fed.

13:20

Data z US trhu práce nesplnila očekávání

Dnes zveřejněná data z trhu práce v USA zklamala očekávání analytiků. Nárůst pracovních míst mimo zemědělství dosáhl 142 tisíc pozic oproti očekávaným 201 tisícům a nárůst pracovních míst v soukromém sektoru 140 tisíc oproti předpokládaným 197 tisícům. V průmyslu dokonce došlo ke snížení o 9 tisíc pracovních míst oproti očekáváné stagnaci. Celková míra nezaměstnanosti v USA splnila očekávání a nachází se na 5,1 %.

10:33

Dobré zprávy pro energetický sektor v Německu

Akcie německé energetické společnosti RWE dnes posílily již o 6,6 %, poté co včera v pozdních hodinách německý kancléř Gabriel prohlásil, že možnost státní podpory sektoru utilit je pravděpodobná. Na tuto zprávu reagovala i společnosti E. ON, jejíž ceny akcií dnes rostou o 4,7 % na 7,9 EUR.

9:13

Evropské akciové trhy dnes otevřely v pozitivním duchu

Po dnešním otevření akciových trhů v Evropě se všechny jeho hlavní indexy vyvíjejí kladně. Index DAX se nachází na hodnotě 9610 bodů a roste tak o 1,1 %. Obdobně přidává i index EuroStoxx 50. V zelených číslech se nachází také český index PX, který roste o 0,5 % na 972 bodů.

8:25

Překvapivé výsledky prodeje vozů Volkswagen v USA

 Prodeje na roční bázi za září vozů značky Volkswagen v USA výrazně překonaly očekávání, kdy oproti předpokládanému propadu o 7 % došlo dokonce k růstu prodejů o 0,5 %. Se započtením prodejů automobilky Audi, která pod koncern Volkswagen patří, se jedná o 6 % růst. Skandál koncernu Volkswagen se pravděpodobně projeví až v prodeji vozů za říjen.  K 8. říjnu proběhne slyšení nového CEO automobilky před komisí pro energetiku v US Kongresu.

Komentář

Ranní komentář pro 2.10.2015

Indexy v USA včera v druhé půlce obchodování vymazaly až 1% ztráty, kdy S&P 500 uzavřel růstem o 0,2 % a Nasdaq o 0,3 %. Úvodní negativní sentiment způsobila horší makrodata z průmyslu. Největší růst byl zaznamenán u těžařských společností. Pokles byl patrný naopak v sekto...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.