Zpravodajství

Komentář

Ranní optimismus dlouho nevydržel

Evropské trhy mají dnes po optimistickém začátku sestupnou tendenci. Pozitivní nálada po reportu mírně lepších čísel z čínského průmyslu (PMI na 49,8b. vs. očekávaných 49,7b.) nevydržela příliš dlouho. Německý index DAX dnes otevíral s více než 1%  ziskem nad úrovní 9.750 bodů. Prů...

Celý komentář
13:40

Americké indexy otevírají kolem včerejšího závěru

S&P 500 krátce po otevření drží včerejší téměř 2% zisky, obdobně se přitom vyvíjí i DJIA. Do mírných ztrát se však dostává Nasdaq, na němž se podepisuje až 2% pokles akcií Apple. 

11:24

Zájem Potash Corp. o K+S neutuchá

Kanadská společnost Potash Corp. se dle německých médií chystá k navýšení nabídky na převzetí dosud konkurenční firmy K+S. Nabídka by měla být vylepšena i tím, že Potash Corp. nabídne současnému managementu K+S dvě místa ve vedení firmy. Akcie K+S reagují růstem o 4,5 % na 31,3 EUR. 

8:52

Mírně horší data z německého průmyslu

Index PMI v průmyslovém sektoru za září mírně poklesl na 52,3 bodů ze srpnových 52,5 bodů. Tržní očekávání bylo přitom nastaveno na 52,5 bodů. DAX na nové informace reagoval mírným ochlazením. 

7:18

Evropské indexy i dnes posilují

Index DAX uzavřel včerejší obchodování růstem o 2,2 % na 9660 bodů, přičemž dnes krátce po otevření burzy přidává další 0,9 % na 9748 bodů. Příčinou pokračujícího optimismu je zejména příznivý závěr obchodování v USA v kombinaci s reportem pozitivních makrodat z Číny. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.