Zpravodajství

Komentář

Obrat na akciových trzích

I přes všudypřítomnou nejistotu a strach, které poslední dobou na trzích panují, dnes evropské akcie umazaly značnou část předchozích ztrát. Přispěly k tomu mimo jiné i pozitivní zprávy přímo z Číny, která se chystá snížit spotřební daň u některých automobilů na polovinu, což vedlo k&nb...

Celý komentář
15:06

Data o růstu ropných zásob mimo veškerá očekávání

Dnes vydaná data o ropných zásobách dle americké agentury EIA dopadla úplně mimo veškeré odhady. Očekávaný pokles zásob o 100 tisíc barelů vystřídala střízlivá realita a tedy růst o téměř 4 miliony barelů. Ani tyto negativní zprávy ale neznamenají razantní výprodeje, jak by někteří investoři očekávali. Brent posiluje o 0,8 % na 48,6 USD za barel, zatímco americká WTI roste o 0,6 % na 45,5 USD za barel.

13:06

Pfizer zvýšil výhledy pro letošní rok

Jedna z největších farmaceutických společností na světě, společnost Pfizer, dnes zvýšila výhledy zisku i tržeb poté, co úspěšně dokončila akvizici společnosti Hospira. Právě Hospira byla globálně největší poskytovatel injekčně podávaných léků a lídr rovněž na trhu tzv. „biosimilars“ (léky vytvořené jako napodobeniny ostatních léků poté, co jim skončí patentová ochrana). Výhled zisku na akcii poté zvýšila na 2,04-2,1 USD (z 2,01-2,07 USD) a výhled tržeb na 46,5-47,5 mld. USD (původně 45-46 mld. USD). Akcie v pre-marketu aktuálně připisují 0,9 % na 31,3 USD. 

11:56

Euro oslabuje v reakci na makrodata

Poté, co se včera nejobchodovanější měnový pár odrazil od úrovně 1,12 a zakončil obchodní den lehce v plusu, dnes opět oslabuje. Důvodem jsou evropská makrodata – nezaměstnanost v Německu a eurozóně investorská očekávání lehce zklamala. Stejně jako revize inflace v eurozóně, která meziročně poklesla o 0,1 %, což opět rozproudilo spekulace o zintenzivnění QE. Právě tyto spekulace vystavily euro prodejnímu tlaku, který znamená pokles vůči téměř všem světovým měnám, vůči USD pak oslabuje o 0,3 % na 1,122.

10:51

Rio Tinto prodá podíl v uhelném dolu Bengalla

Druhý největší těžař na světě, společnost Rio Tinto, dnes prohlásila, že prodá značnou část svého podílu v uhelném dolu Bengalla v Austrálii. Produkce tohoto dolu činila 8,6 milionů metrických tun v roce 2014, Rio Tinto hodlá prodat 40% podíl celkem za částku 606 mil. USD australskému uhelnému producentovi New Hope, který se momentálně na akvizice podobného typu soustředí. Akcie Rio Tinto reagují na tuto zprávu růstem o 2,3 % na 2200 britských pencí.

8:22

Automobilky dnes připisují významné zisky

Po mnoha dnech, ve kterých musel celý automobilový sektor čelit tlaku medvědů kvůli emisního skandálu koncernu Volkswagen, dnes konečně ve větší míře převažují býci. Prozatím se totiž nepotvrdila žádná z mnoha spekulací, že se skandál týká i jiných výrobců, což činí z přeprodaných akcií dobrou investiční příležitost. Posilují akcie všech evropských automobilek: Peugeot (+5,2 %), Fiat Chrysler (+3,4 %), BMW (+2,9 %), Renault (+2,7 %), Volkswagen (+2,5 %) i Daimler (+2,1 %). 

Komentář

Ranní komentář pro 30.9.2015

Včerejší obchodování v zámoří se vyznačovalo postupným umazáváním až 1% zisků z úvodu obchodování, když sledovaný index S&P 500 nakonec dosáhl marginálního růstu o 0,1 %. Příčinou uhájení těchto zisků byl růst farmaceutického sektoru, který tak korigoval pondělní ztráty. Pod velkým ...

Celý komentář
7:40

Evropa otevřela do zelených čísel

Při absenci výraznějších kurzotvorných zpráv dnes posilují evropské akcie s tím, jak započaly korekci propadů započatých začátkem týdne. Při pohledu na 3Q pak zjistíme, že evropské akcie odepsaly už 10 %, čímž tak zopakovaly nejhorší výkonnost od roku 2011. Index Euro Stoxx 600 aktuálně připisuje 1,8 %, tažen zejména sektorem automobilů. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.